4 טיפים לקידום האתר בגוגל

ע"י Dean, פורסם 10/04/2020

שיפור הדירוג במנועי החיפוש לאתר שלך יכול להיות משימה קשה. החדשות הטובות הן ששיפור מיקום הדירוג שלך לא צריך להיות כל כך מסובך. על ידי ביצוע מספר עצות פשוטות, תוכל להבטיח שאתר האינטרנט שלך פועל לפי הנהלים הטובים ביותר שיכולים לשפר את הנראות שלו עבור מנועי החיפוש ולמשוך יותר גולשים.
במאמר זה נדבר מדוע מיקום בדירוג מנועי החיפוש חשוב. לאחר מכן נסקור ארבעה טיפים כיצד תוכל לעזור לאתר לעלות במיקום בתוצאות חיפוש.

מדוע דירוג האתר שלך חשוב?

על קצה המזלג, דירוג החיפוש שלך קובע את העמוד והמיקום שאליו האתר שלך מופיע בתוצאות חיפוש:

דירוג בגוגל

כדי לארגן את מיליוני האתרים שנמצאים שם בחוץ, גוגל מחשיבה למעלה מ- 200 אותות דירוג. החדשות הטובות הן שרבים מאותות הדירוג האלה נמצאים בשליטתך לפחות בחלקם.
אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) הוא התהליך של סיוע לאתר שלך לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. לעתים קרובות זה נעשה על ידי הגדלת סמכות האתר ושיפור חוויית המשתמש (UX). למרות שזה דורש זמן ומשאבים, דירוג גבוה יותר יכול להעניק יתרונות רבים.

אתרים המדורגים דירוג גבוה, במיוחד אלה שמופיעים בעמוד הראשון עבור חיפושים רלוונטיים, זוכים לתשומת לב רבה יותר. למעשה, כ 75% מהקליקים מתרחשים בעמוד הראשון של חיפוש נתון. אם אתה רוצה שהאתר שלך יהיה גלוי לעין, תצטרך להתאמץ ולהשתמש בטכניקות SEO.

4 טיפים לקידום האתר בגוגל

ישנם דברים רבים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את דירוג האתר שלך. עם זאת, כמה אסטרטגיות אמינות יותר מאחרות. להלן ארבע דרכים מובילות להביא את האתר שלך בפני מבקרים פוטנציאליים יותר.

בדוק אם קיימים עונשים של גוגל לאתר שלך

ראשית, חשוב להבין שגוגל עשויה להטיל עונשים המורידים את הדירוג שלך במדד החיפוש שלה. ישנם סוגים שונים, הממוינים לעתים קרובות לשתי קטגוריות עיקריות: עונשים 'אלגוריתמיים' ו'סקירה ידנית '. עונש ביקורת ידני מיושם על ידי בודק גוגל על אי-ביצוע הנחיות האיכות של מנהלי האתרים של גוגל.

שני סוגי העונשים האלגוריתמיים נובעים מעדכוני גוגל פנדה וגוגל פינגווין. גוגל פנדה מענישה אתרים עם תוכן דק, ומתגמלת תוכן ייחודי ומשכנע. באשר לפינגווין של גוגל, הוא מכוון לספאם ולפרקטיקות של בניית קישורים מניפולטיביים.

בנוסף, ישנן סיבות רבות נוספות לכך שהאתר שלך עשוי להיענש על ידי גוגל. לרוב, מדובר בהפרת הנחיות האיכות של גוגל ושיבוש ה- UX של האתר שלך. עונש יכול לנבוע מ:

 1. הפצת תוכנות ריגול, תוכנות פרסום או וירוסים
 2. קישורים או טקסט מוסתרים בדפים שלך
 3. מילים חוזר באופן לא טבעי על אותם ביטויים או מילים בטקסט שלך ('מלית מילות מפתח')
 4. הצגת גרסה שונה של דף אינטרנט עבור בוטים במנועי חיפוש ומבקרים אנושיים ('הסוואה')
 5. הפניות מחדש מטעות
 6. יש דפים המכילים מילות מפתח לא רלוונטיות
 7. הצגת כמויות גדולות של תוכן כפול
 8. בניית קישורים נכנסים באיכות ירודה

אם אתה חושד שהאתר שלך נענש באופן ידני על ידי גוגל מסיבה כלשהי, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשחזר את הדירוג שלך.

search console

תוכל לבדוק זאת בממשק Search Console של גוגל

לאחר הכניסה, גלול מטה אל פעולות אבטחה ומניעה ידנית. לחץ על התפריט הנפתח ובחר פעולות ידניות. בדף הבא תראה אם הוטלו עונשים ידניים באתר שלך. אם יש עונשים כלשהם, אתה יכול להגיש בקשה לבדיקה מחדש באותו עמוד, לאחר שתתקן את הבעיות שזוהו.

אם אתה מאמין שאתה סובל מעונשים אלגוריתמיים, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשחזר הוא לציית להנחיות dudk למנהלי אתרים. אתה יכול גם לעקוב אחר עדכוני גוגל, ולוודא לשמור על אתר מאובטח ולהשתמש באחסון אתרים איכותי.

שפר את ביצועי האתר שלך

'מהירות דף' היא משך הזמן שלוקח לדפדפן להציג את כל התוכן בדף אינטרנט. זהו גם אות דירוג המשמש את גוגל ומנועי חיפוש אחרים, כך שבדרך כלל אתרים עם טעינה מהירה מופיעים גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

כדי לשפר את ביצועי האתר שלך, התחלה טובה היא ליישם אותה באמצעות הכלי PageSpeed Insights של גוגל. חשוב לציין שהכלי של גוגל לא בודק באמת מהירות גלישה של גולש אמיתי, והמהירות שרשום במבחן התוצאה של גוגל רחוק מהתוצאה האמיתית.
נתקלנו בלא מעט מקרים שהאתרים קיבלו ציון של 4-14 אך אפילו מהירים עד פי 3 מאתרים בעלי ציון 80!

כדי להשתמש בכלי, הזן את הדומיין של האתר שלך ובחר באפשרות ניתוח. לאחר שהכלי יבחן את האתר שלך, תקבל ציון בין 0 ל 100. ככל שהציון שלך גבוה יותר, כך סביר שגוגל יאהב יותר את אתרך:

מבחן מהירות גוגל

חשוב לזכור! המון בעלי אתרים חסרי ניסיון או ידע, סבורים שהציון משקף את מהירות האתר, או בעיה מצד השרת, אך למעלה מ98% אחוז מהמקרים זה בשל בעיות קוד באתר.
זאת אומרת האתר לא נבנה לפי הסטנדרטים של גוגל, ורואים זאת במיוחד באתרי וורדפרס. הכלי נועד לעזור לכם לפתח ולתקן בעיות שגוגל חושב שפוגעים באתרכם, והוא כלי הכוונה ולא פרמטר למהירות האתר! כפי שציינו ראינו אתרים עם ציון נמוך מאוד שמהירים יותר מאתרים בעלי ציון של 80+ זאת אומרת שהאתר אינו נבנה לפי הסטנדרט של גוגל, והכלי מהווה לכם את המידע הכללי כיצד לשפר את איכות הקוד באתרכם.

זהה והסר קישורים באיכות ירודה

קישורים חיצוניים באיכות ירודה הם קישורים לאתר שלך מתחומים לא רצויים, העלולים לפגוע בדירוג האתר שלך. קישורים באיכות ירודה יכולים לכלול
אם יש הרבה קישורים לא רצויים המובילים לאתר שלך, חשוב לנקוט בפעולה. ראשית, תצטרך לגלות מאיפה הם מגיעים. אתה יכול לעשות זאת במסוף החיפוש של גוגל(Google Search Console), תחת הקטע קישורים.

שם תראה סיכום של הקישורים החיצוניים של האתר שלך, קישורים פנימיים ואתרי הקישורים המובילים. בחר ייצוא קישורים חיצוניים, אשר יפתח תפריט נפתח המפרט מספר אפשרויות. לצפייה במדגם מהאתרים המקשרים לאתר שלך, לחץ על קישורי דוגמה נוספים.
לאחר מכן תוכל לייצא רשימה של הקישורים החיצוניים שלך כגיליון של גוגל, קובץ CSV או גיליון אלקטרוני של Excel. לאחר ההורדה תוכלו לעבור דרך כל אתר אחד אחד, או לחפש דומיינים חשודים לפי שם.

לבסוף, בכדי להסיר קישורים נכנסים באיכות ירודה תוכלו להשתמש בכלי ההסרה החינמי של גוגל. יהיה עליכם פשוט להעלות מסמך טקסט המכיל את הקישורים והדומיינים של האתרים שאליהם תרצו כבר לא להיות משויכים.

בצע אופטימיזציה של האתר שלך לטלפונים ניידים

אחרון חביב, חשוב להבטיח שהאתר שלך מותאם למסכי הנייד. כמעט מחצית מכל החיפושים נעשים ממכשירים ניידים.

אתרים ידידותיים לנייד על ידי עיצוב נוטים לשמור על מבקרים לאורך זמן, ויש להם "שיעורי יציאה מדף" נמוכים יותר. שני אלה הם איתותים חשובים עבור גוגל כאשר היא קובעת את דירוג החיפוש.

 

כדי לראות אם האתר שלך מותאם למכשירים ניידים, אתה יכול להשתמש בכלי הבדיקה ידידותית לנייד של גוגל ואם תעברו את המבחן תקבלו את התוצאה הבאה:

במידה ואתרכם אינו מתאים לנייד, מומלץ ליצור קשר עם מתכנת לבדיקה ותיקון הבעיות הקיימות.

סיכום

שיפור דירוג החיפוש באתר שלך יכול להיראות כמו משימה קשה. למרבה המזל, ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות היום כדי להבטיח שהאתר שלכם בדרך הנכונה לציון גבוה בתוצאות החיפוש.

בפוסט זה סקרנו ארבע דרכים להגדיל את דירוג החיפוש באתר שלך:

 1. בדוק אם יש עונשים של גוגל שעשויים לפגוע בדירוג שלך.
 2. זהה והסר קישורים באיכות ירודה לאתר שלך.
 3. שפר את ביצועי האתר שלך.
 4. בצע אופטימיזציה לאתר שלך למכשירים ניידים.

יש לך שאלות כיצד להפוך את האתר שלך לגלוי יותר? ספרו לנו התגובות!