שלושה דברים שעליך לעשות לפני שמבצעים עדכון וורדפרס

ע"י Liel, פורסם 24/09/2020

וורדפרס מפעילה נתח נכבד מאתרי האינטרנט בעולם. כלומר מערכת ניהול תוכן(CMS) זו זוכה לשפע עדכונים, שרבים מהם קריטיים. באופן כללי, אי עדכון וורדפרס לגרסתו האחרונה הוא רעיון רע, משום שזה מסכנת את אבטחת האתר שלך, במאמר הבא נדבר על שלושה דברים שעליך לעשות לפני עדכון וורדפרס.
על ידי עדכון וורדפרס, אתה מבטיח כי האתר שלך יישאר מאובטח, ותקבל גישה לתכונות חדשות ברגע שהן יופעלו. יתר על כן, עדכון וורדפרס בדרך כלל לוקח מספר דקות בלבד.

אם ברצונך לוודא שהעדכון שלך מתנהל בצורה חלקה, ישנם מספר פעולות הכנה שתצטרך לנקוט. במאמר זה, נעבור על שלושה דברים שצריך לעשות לפני שתעדכן את אתר הוורדפרס שלך.

גבה את האתר שלך

אם יש דבר שלא כדאי לדלג עליו לפני שתעדכן את אתר הוורדפרס שלך, זה גיבוי האתר שלך. לפעמים עדכונים גדולים של וורדפרס(Wordpress) יכולים לשבור באופן זמני את האתר שלך בגלל בעיות תאימות.
הורדת גיבוי נוכחי פירושו שגם אם זה קורה, זה לא בעיה גדולה, כי אתה יכול פשוט לשחזר את האתר שלך. יתרה מכך, הדרך להורדת גיבוי לאתר שלך זו פעולה קלה לחלוטין, ויש הרבה דרכים בהן אתה יכול לעשות זאת.

אם אתה לקוח שלנו ב MyHost אחסון אתרים, יש לך גישה לפאנל האחסון שלך שמבוסס הפאנל - cPanel. לוח בקרה זה מאפשר לך לגבות את כל קבצי השרת שלך באופן ידני מתי שתרצה. לשם כך -

1. התחבר לפאנל האחסון של cPanel, במידה ואינך יודע כיצד להתחבר לסיפאנל יצרנו את המדריך הזה - מדריך התחברות לcPanel

2. כעת על מנת להוריד גיבוי נוכחי של האתר שלנו, זה מתחלק לשני חלקים, הורדת גיבוי של ספריית הבית, והחלק השני היא הורדה של גיבוי של מסד הנתונים.

מדריך להורדת גיבוי נוכחי של קבצי האתר

מדריך להורדת גיבוי נוכחי של מסדי נתונים

אופציה נוספת, היא יצירה של גיבוי דרך מערך הגיבויים שלנו, אך היא מתאימה לאתרים קטנים בלבד ועד כ - 50,000 קבצים באחסון - 

איך ליצור SnapShot של חשבון אחסון אתרים

עדכן את התבניות והתוספים שלך

לפני שתעדכן את וורדפרס, תרצה לוודא שהתוספים והתבנית שבהם אתה משתמש נמצאים גם בגרסאות העדכניות ביותר שלהם. בדרך כלל, נושאים ותוספים פופולריים מקבלים עדכונים בכל פעם שגרסה חדשה של וורדפרס נשלחת. עדכונים אלה פועלים כדי להבטיח שהכל יישאר תואם, ומשתמשים נתקלים בכמה שפחות שגיאות.

ככלל חשוב, כדאי להמתין כמה ימים לאחר שהעדכון יופעל, על מנת לוודא שאין איתו באגים או בעיות, בדומה לעדכון וורדפרס 5 ו5.5. חלון זה גם נותן זמן למפתחי תוספים ונושאים לשלוח עדכונים משלהם.
ברגע שאתה מוכן לעדכן הכל, התהליך פשוט מאוד. נווט לתפריט תוספים במרכז השליטה שלך וחפש תוספים עם עדכונים זמינים ועדכן אותם.

תוסף בעל עדכון זמין - 

בחירת התוסף אותו תרצו לעדכן

 

לחץ על אפשרות העדכון כעת עבור כל תוסף שמציג הודעה זו, ותן לוורדפרס לעשות את שלו בעדכון התוסף.

לאחר שעדכן את כל התוספים שלך, תוכל לעבור התפריט עיצוב > תבניות  ולחזור על התהליך:

עדכון תבנית בוורדפרס

שלא כמו בתוספים, אתה רק צריך לדאוג לעדכן את התבנית הפעילה שבה האתר שלך משתמש. בדיוק כמו קודם עם עדכון התוספים, תנו לוורדפרס להריץ את העדכון ברקע. לאחר סיום, תן לאתר שלך תבדוק את כלל האתר שלך כדי לוודא שהכל עובד כרגיל.

כבה תוספי מטמון זמנית

תוספי מטמון יכולים לגרום לאתר שלך להרגיש ולהיות מהיר יותר, על ידי שמירת עותקים של התוכן בדפדפני המבקרים שלך. פירוש הדבר שבביקורים הבאים המשתמשים לא יצטרכו לטעון את כל קבצי האתר שלך מאפס, ובכך ולשפר את ביצועיו.
עם זאת, יש בעיה אחת - תוספי מטמון יכולים לגרום לקונפליקטים בעת עדכון וורדפרס. ייתכן שלא תוכל לטעון את הגרסה החדשה של האתר שלך, והמשתמשים שלך עשויים להיתקל באותה בעיה.

הדרך הקלה ביותר לפתור בעיה זו היא לכבות זמנית תוספי מטמון לפני הפעלת העדכון. לשם כך חזור לתפריט התוספים וחפש תוספים הקשורים למטמון
בחר בלחצן הכיבוי מתחת לתוסף שברצונך לכבות. רק אל תשכח להפעיל אותו מחדש לאחר שתסיים לעדכן את האתר שלך.

עדכון וורדפרס לגרסתו האחרונה

בשלב זה, כבר עשית את כל העבודה הקשה. כל שנותר כעת הוא ללחוץ על הודעת העדכון של וורדפרס שאמורה להופיע בחלק העליון של לוח הבקרה שלך -

עדכון וורדפרס

אם יש תוספים שעדיין לא עדכנת, וורדפרס תזהיר אותך לפני שתמשיך הלאה -

סימון כל התוספים

עם דאגת להכל, אז לחץ על כפתור עדכן עכשיו והמתן בזמן שוורדפרס מעדכן את עצמו.

לאחר סיום התהליך, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להעיף מבט סביב האתר שלכם בחלק הקדמי ובקצה האחורי. בדוק אם התבנית שלך מוצגת כראוי, ואם התוספים שלך עובדים כראוי. אם הכל נראה טוב, המשך והפעל מחדש את תוסף המטמון שלך והאתר שלך עודכן בבטחה.

סיכום

עדכון וורדפרס לגרסתו האחרונה הוא פשוט. הבעיה היא שככל שהאתר שלך גדול יותר כך הוא יכלול יותר חלקים פועלים. חלק מאותם חלקים, כגון ערכות נושא ותוספים, עשויים שלא לעבוד טוב או בכלל עם גרסאות חדשות של וורדפרס.

כדי לעדכן את האתר שלך בבטחה, עליך להתכונן מראש. הנה מה שתצטרך לעשות כדי להבטיח שהכל יעבור בצורה חלקה:

1. גבה את האתר שלך

2. עדכן את ערכות הנושא(תבניות) והתוספים שלך.

3. כבה את כל תוספי המטמון.

4. בסיום עדכון התוספים, התבניות והוורדפרס, להדליק מחדש את תוסף המטמון של האתר.