מענה לשאלות נפוצות למתחילים בוורדפרס

ע"י Dean, פורסם 04/10/2019

וורדפרס הוא כלי נהדר המאפשר לכל אחד מהמתחילים ועד למשתמשים מתקדמים יותר לבנות את אתרי האינטרנט שלהם. מכיוון שהוא משמש בסיס כל כך רחב ומגוון של משתמשים, יכול להיות מעט עקומת למידה למתחילים, במיוחד אם זה האתר הראשון שאתה בונה.

כתוצאה מכך עומדות בפניך המון שאלות. לכן, במקום לחפש בגוגל, לחפש את התשובות שאתה מחפש, החלטנו לחבר אותן לפוסט יחיד. להלן תמצאו שבע מהשאלות הנפוצות ביותר בוורדפרס שנענו.

כיצד אוכל ליצור אתר וורדפרס?

לפני שתתחיל להתקין את וורדפרס תחילה תזדקק לחבילת אחסון אתרים ושם מתחם(דומיין) בין אם קבוע או זמני לעת הבנייה של האתר. אם אתה משתמש בשירות אחסון אתרים ידידותי למתחילים כמו MyHost, אתה יכול להתקין את וורדפרס בלחיצת כפתור. בתוך פאנל האחסון שלכם. אפליקציה זו מאפשרת לכם להתקין את וורדפרס פופולרי אחר, במספר לחיצות פשוטות.

התקנת וורדפרס בקליק

לאחר שתתקין את וורדפרס באתרך תוכל להתקין את התבנית שבחרת, להתקין תוספים ולהתחיל לבנות את האתר שלך.

האם אוכל לבנות אתר וורדפרס ללא בלוג?

כן. וורדפרס התחילה בתחילה כפלטפורמת בלוגים. אבל מאז הוא התפתח לבונה אתרים מן המניין. אם אתה רוצה לבנות אתר ללא פונקציונליות לבלוגים, אתה יכול לבנות את האתר שלך באמצעות אפשרויות הדף בלבד מתוך לוח הבקרה.

כיצד אוכל להוסיף תוספים לאתר שלי?

תוספים הם היבט שימושי להפליא בוורדפרס. ישנם עשרות אלפי תוספים שונים שתוכלו לבחור מהם שיגדילו את הפונקציונליות של האתר שלכם. תוכל לעשות דברים כמו להוסיף טפסי קשר, סליידרים, לחצני שיתוף חברתי ועוד.

כדי להתקין תוסף חדש נווט תחילה ללוח הבקרה של וורדפרס. בצד תראה תפריט, נווט אל תוספים> הוסף חדש. זה יעלה מסך שיאפשר לך לחפש את התוסף שבחרת, או שתוכל לבחור מההורדות הפופולריות ביותר.

הוספת תוסף בוורדפרס

לאחר שתחליט על תוסף לחץ על כפתור התקן עכשיו ולבסוף לחץ על הפעל.

כיצד ניתן להתקין תבנית בוורדפרס?

התקנת תבנית בוורדפרס דומה להתקנת תוסף. ראשית, נווט אל לוח הבקרה של וורדפרס. ואז, בתפריט , בחר עיצוב>תבניות. במסך זה לחץ על הכפתור הוסף חדש.

תבניות וורדפרס

הוסף תבנית

כאן תוכל לעיין במבחר תבניות, או להעלות תבנית משלך אם רכשת או הורדת תבנית ממקור אחר. אם אתה רוצה להעלות תבנית משלך לחץ על כפתור העלאת תבנית, ובמסך הבא תבחר את התבנית ולחץ על התקן עכשיו.

כיצד אוכל להוסיף פוסט חדש בבלוג?

שני רכיבי התוכן העיקריים בהם תשתמש לבניית האתר שלך הם פוסטים ודפים. להוספת פוסט חדש לאתר שלך לחץ על פוסטים> הוסף חדש מתוך לוח הבקרה של וורדפרס.

הוסף פוסט חדש

כיצד אוכל לשפר את קידום האתר שלי?

ממש לאחר ההתקנה של וורדפרס היא מותאמת לדירוג במנועי החיפוש. העיצוב שתבחר עשוי אפילו להרחיק את ה- SEO באתר שלך. בדרך כלל, תהיה לך תיבה בתחתית כל עמוד ופוסט בבלוג שמאפשרת לך לערוך את כותרת ה- SEO, meta description ועוד.

אם אתה באמת רוצה לשפר את ה- SEO באתר שלך, כדאי להתקין את Yoast SEO. זהו אחד מהתוספים המובילים לקידום אתרים שיעזרו לכם לבצע אופטימיזציה של כל עמוד ופרסום באתר שלכם סביב מילת המפתח שבחרתם.

כיצד אוכל להאיץ את אתר הוורדפרס שלי?

מהירות האתר חשובה במיוחד, הן עבור דירוג האתר שלך והן עבור הגולשים שלך. אם אתה מבחין שאתר הוורדפרס שלך איטי, יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את ביצועי האתר

לדוגמה, אתה יכול להפחית את גודל התמונות באתר, להפחית את הכמות הכוללת של התוספים שבהם אתה משתמש, להפעיל מטמון או אפילו לנצל את היתרונות של CDN. אתה יכול לעשות הרבה כדי לשפר את מהירות האתר.
עיין בפוסט שלנו לקבלת טיפים להאצת אתר וורדפרס.