מה חדש בעדכון וורדפרס 5.8?

ע"י Dean, פורסם 30/07/2021

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בעלת קוד פתוח המפעילה נתח נכבד מאתרי האינטרנט בעולם ובישראל אנו מניחים שכל אתר שלישי לפחות בנוי על גבי וורדפרס. 
כלומר מערכת ניהול תוכן(CMS) זו זוכה לשפע עדכונים, שרבים מהם יכולים להיות מאוד קריטיים. ולכן חשוב לשמור על מערכת הוורדפרס שלכם מעודכנת! 
אי ביצוע עדכונים למערכת הוורדפרס באתרכם לגרסתו האחרונה יכול להיות רעיון לא טוב, 
משום שזה מסכן את אבטחת האתר שלך, בפוסט הזה נדבר על העדכון האחרון של וורדפרס לגרסת 5.8 גרסת המ'יגור האחרונה נכון לכתיבת הפוסט. אז מה חדש בעדכון וורדפרס 5.8?

לפני כל עדכון וורדפרס מומלץ להוריד גיבוי למחשב האישי של האתר על מנת שאם משהו "יהרס" ואינכם יודעים כיצד לתקן זאת תוכלו לשחזר את האתר לפני נקודת העדכון, 
כמובן יצרנו על כך מאמר באתר שלנו דברים שעליך לעשות לפני שמבצעים עדכון וורדפרס.

איך לעשות עדכון וורדפרס אל 5.8?

שמתחברים לממשק הניהול של וורדפרס נראה את ההמלצה הבאה -

עדכון וורדפרס 5.8

נלחץ על הכפתור "מומלץ לעדכן עכשיו" ונעקוב אחר ההוראות.

מה חדש בעדכון וורדפרס 5.8?

עדכון וורדפרס 5.8

נהל ווידג'טים עם בלוקים

כוחם של בלוקים הגיע גם לעורך ווידג'טים הבלוקים וגם להתאמה האישית. עכשיו אתה יכול להוסיף בלוקים הן באזורי ווידג'טים ברחבי האתר שלך והן עם תצוגה מקדימה חיה דרך ההתאמה האישית. זה פותח אפשרויות חדשות ליצירת תוכן: מפריסות מיני ללא קוד לספרייה העצומה של ווידג'טי ליבה וצד שלישי.

כיצד נראה ממשק הווידג'טים החדש

ממשק ווידג'טים החדש

עורך תבניות

WordPress 5.8 מגיע עם עורך התבניות החדש. זהו צעד לקראת יצירת כלי עריכת אתרים מלא באמצעות עורך הבלוקים, מה שאומר שאתה יכול לצפות שהוא ישתפר עם המהדורות העתידיות.

עורך התבניות מאפשר לך ליצור ולשמור תבניות לאתר הוורדפרס שלך ולהשתמש בהן מאוחר יותר לכל פוסט או עמוד.

המעבר לעורך התבניות יאפשר לך להוסיף ווידג'טים. מספר בלוקים חיוניים זמינים:

 • לוגו האתר
 • תווית אתר
 • כותרת אתר
 • לולאת שאילתות
 • כותרת ההודעה
 • תוכן דואר
 • תאריך פרסום
 • קטע פוסט
 • פרסם תמונה מוצגת
 • קטגוריות פוסט
 • פרסם תגיות
 • התחברות
 • רשימת עמודים

התכונה היא אופציונלית, מפתחי ערכות נושא ומשתמשים יוכלו להשבית אותה בקלות.

עורך התבניות עדיין מסתמך על תבנית הוורדפרס שלך ויורש את העיצוב שלו.

תמיכה בתמונות מסוג WebP

WebP הוא פורמט קובץ חדש יחסית לשימוש בתמונות באינטרנט. על ידי שימוש בפורמט תמונה WebP, התמונות שלך יהיו קטנות בגודל 24-35% מגודל הקובץ מאשר PNG ו- JPEG מבלי לאבד את האיכות.

נכון עד לגרסת וורדפרס 5.8, וורדפרס אינו תמך בתמונות WebP ומשתמשים ראו שגיאה כאשר הם מנסים להעלות תמונת WebP.

עם WordPress 5.8, תוכל להעלות תמונות WebP לאתר הוורדפרס שלך ללא שימוש בתוספים כלשהם.

עם זאת, חסרון אחד הוא שהוא לא יחליף את התמונה אוטומטית ב- JPEG או PNG אם משתמש נמצא בדפדפן שאינו נתמך.

אם רוב המשתמשים שלך משתמשים בדפדפן שאינו נתמך, ייתכן שתרצה להשתמש בתוסף דחיסת תמונות כמו Imagify.

הצג פוסטים עם בלוקים ודפוסים חדשים

בלוק השאילתות של השאילתות מאפשר להציג פוסטים על סמך פרמטרים שצוינו; כמו לולאת PHP ללא הקוד. הציגו בקלות פוסטים מקטגוריה מסוימת, כדי לעשות דברים כמו ליצור תיק עבודות או דף מלא בפוסטים האוהבים עליכם. תחשוב על זה כעל ווידג'טים הודעות אחרונות מורכב יותר בנוסף, הצעות לתבניות מקלות על יצירת רשימה של פוסטים עם העיצוב הרצוי.

ערוך את התבניות סביב הפוסטים

אתה יכול להשתמש בעורך הבלוקים המוכר לעריכת תבניות המחזיקות את התוכן שלך - פשוט להפעיל נושא חסימה או ערכת נושא שבחרה בתכונה זו. עבור מעריכת ההודעות שלך לעריכת הדפים שלך ובחזרה, והכל תוך שימוש בעורך ווידג'טים מוכר. ישנם יותר מ -20 בלוקים חדשים הזמינים בתבניות תואמים.

תצוגה מקדימה של מבנה הדף

לפעמים אתה צריך דף נחיתה פשוט, אבל לפעמים אתה צריך משהו קצת יותר חזק. ככל שצריכים יותר, דפוסים מתגלים ויצירת תוכן נעשית קלה יותר, יש צורך בפתרונות חדשים כדי להקל על התוכן המורכב. תצוגת רשימה היא הדרך הטובה ביותר לקפוץ בין שכבות תוכן וחסימות מקוננות. מכיוון שתצוגת הרשימה נותנת סקירה כללית על כל החסימות בתוכן שלך, כעת תוכל לנווט במהירות לבלוק המדויק הדרוש לך. מוכנים להתמקד לחלוטין בתוכן שלך? תוכל להפעיל או לכבות אותו כך שיתאים לזרימת העבודה שלך.

דפוסים מוצעים לבלוקים

החל מוורדפרס 5.8 הכלי Transformations Pattern יציע דפוסי ווידג'טים  בהתבסס על הבלוק בו אתה משתמש. נכון לעכשיו, אתה יכול לנסות את חסימת השאילתות וווידג'טים של הסמלים החברתיים. ככל שנוספו דפוסים נוספים, תוכלו לקבל השראה לאופן העיצוב של האתר שלכם מבלי לעזוב את העורך.

סגנון וצבע תמונות

צבע את התמונה וכיסוי בלוקים עם מסנני דואטון! Duotone יכול להוסיף פופ של צבע לעיצובים שלך ולעצב את התמונות שלך (או קטעי וידאו בבלוק הכיסוי) כדי להשתלב היטב עם התבנית שלך. אתה יכול לחשוב על אפקט הדואטון כעל פילטר שחור לבן, אך במקום שהצללים יהיו שחורים וההארות הן לבנות, אתה בוחר צבעים משלך עבור הצללים וההדגשות.

Theme.json

היכרות עם ה- API של Global Styles ו- Global Settings: שליטה בהגדרות העורך, בכלי ההתאמה האישית הזמינים ובחסימות סגנון באמצעות קובץ theme.json בעיצוב הפעיל. קובץ תצורה זה מאפשר או משבית תכונות ומגדיר סגנונות ברירת מחדל הן לאתר והן לחסימה. אם אתה בונה ערכות נושא, אתה יכול להתנסות באיטרציה מוקדמת זו של תכונה חדשה שימושית.

הוספת תומכי ווידג'טים נוספים

הרחבה על תומכי בלוקים שהוטמעו בעבר ב- WordPress 5.6 וב- 5.7, וורדפרס 5.8 מציג מספר דגלי תמיכה בווידג'טים חדשים ואפשרויות חדשות להתאמה אישית של הווידג'טים שלך.

הפסקת תמיכה בדפדפן אקספלורר 11

התמיכה ב- Internet Explorer 11 בוטלה החל משחרור וורדפרס 5.8. פירוש הדבר שיש לך בעיות בניהול האתר שלך שלא יתוקנו בעתיד. אם אתה משתמש כעת ב- IE11, מומלץ בחום לעבור לדפדפן מודרני יותר.

בעיות מוכרות לאחר עדכון וורדפרס אל 5.8

נתקלנו אצל לא מעט לקוחות שמדווחים שהווידג'טים לא פועלים לאחר העדכון בשל אי תאימות בין הגרסת וורדפרס אל התוספים או התבנית.

במקרה זה ניתן לחזור לעורך ווידג'טים הישן ע"י שימוש בתוסף Classic Widgets

classic-widgets