כיצד לייעל את השימוש במשאבי שרת באחסון האתרים שלך

כדי להפיק את המרב מהאתר שלך, תצטרך לנהל כמה היבטים של אחסון האתרים שלך, במיוחד כשמדובר באיזון ביצועים ולשמור על המחיר הנמוך של השירות בו אתם משתמשים. יהיה עליכם להפוך את האתר שלכם ליעיל, לוודא שיש צורך בכל משאבי האחסון בהם אתם משתמשים ולהפחית משאבים מבוזבזים ומיותרים.

אופטימיזציה של משאבי אחסון האתרים שלך יכולה לעזור לך ליצור אתר רספונסיבי ופונקציונלי, שנראה טוב ומביא לך את כל התעבורה שאתה מחפש, ותוכל לעשות זאת מבלי לעשות חור בכיס.

ההחלטות הקשות יגיעו לאחר שתמשכו הרבה משתמשים. כיצד יתמודד האתר שלך עם עומס המבקרים הנוסף?

הדרך הטובה ביותר לוודא שאתר האינטרנט שלך יכול לעמוד בקצב הגידול בתעבורה היא לנהל בזהירות את משאבי אחסון אתרים שלך. אתה יכול ליצור פלטפורמה שתוכל לתמוך בתנועה הנוכחית שלך בקלות ולצמוח יחד עם בסיס המשתמשים שלך לאורך זמן.

במאמר זה, נבחן עשר דרכים בהן תוכלו לייעל את משאבי אירוח האתרים שלכם כדי להשיג את השילוב האידיאלי של ביצועים ומשתלמות.

השתמש במטמון כדי להפחית את זמני הטעינה

ציטה רצה - מטמון

בכל פעם שמשתמש מבקר באתר שלך, יש להעביר את כל רכיבי האתר לדפדפן האינטרנט של המבקרים מהשרת. עבור כל עמוד חדש שמשתמש עובר אליו באתר שלך, יתבקשו בקשות מאותם משאבי אתר אותם מבקש מהשרת, ויוצרים זמני טעינה ארוכים מהנדרש לדף זה.

הגדרת מטמון יכול לפתור את הבעיה.

שימוש במטמון בסביבת אחסון באתרים מורה לדפדפן המשתמש לא לבקש כפילויות של משאבים שהוא כבר הוריד. על ידי האמירה לדפדפן להפסיק למשוך את חלקי הדף שכבר הורד, אתה יכול לראות שיפור משמעותי בזמן טעינת הדף.

ישנם כלי אינטרנט רבים שיעזרו לך לקבוע אם יש צורך במטמון. אתה יכול להשתמש בהם כדי לברר אם אחסון במטמון יעזור לביצועי האתר שלך.

הגדר מסנני ספאם

תגובות

תקשורת עם לקוחות ומשתמשים חשובה, במיוחד אם אתה משתמש באתר שלך כדי למשוך עסקים ותנועה חדשים. ככל הנראה יש לך דואר שמעביר שאילתות ותקשורת אחרת בינך לבין האתר שלך. איך מסננים ספאם?

פתרון קל לתפוס ספאם הוא להוסיף תוסף לדף התגובות שלך המאמת הגשות. תוספים כאלה מבקשים מהמשתמשים לאמת את זהותם על ידי מענה לשאלות אבטחה. כלים כמו Google Captcha מבקשים ממשתמשים להוכיח שהם לא בוט על ידי בקשה מהם לזהות תמונות.

אם יש לך כתובת דוא"ל המשמשת לפניות מבקרים, עליך להשתמש בשירות מסנן ספאם מקצועי כמו של Gsuite/365. זה יקטין במידה ניכרת את מספר המיילים הלא רצויים שתקבל מדי יום, וזה יעזור לייעל את ערוצי התקשורת שלך.

נקיטת צעדים להפחתת דואר זבל תביא לחוויית אחסון אתרים חלקה יותר ותפנה משאבים וזמן יקר.

מיטוב השימוש במסד הנתונים

optimize DB

לא משנה לאיזה מסד נתונים אתה מתחבר - בין אם זה MySQL, או MariaDB או כל פלטפורמה אחרת - אתה תמיד יכול להשתמש במיטוב אופטימיזציה של מסדי נתונים כדי להפוך את האתר שלך למהיר יותר.

לשאילתות מסדי נתונים יש השפעה ישירה על המהירות שבה שטחים מסוימים באתר שלך נטענים. אם באתר שלך יש בעיות מהירות, עליך לבדוק עד כמה יעיל שאילתות ה- SQL שלך.

ספקי אחסון אתרים רבים יעניקו לכם פונקציונליות של מסדי נתונים באמצעות MySQL בשל העובדה שזה קוד פתוח ויעיל מאוד. MySQL עובד היטב בסביבת אינטרנט והיא מערכת רספונסיבית מהירה להגדרה וקל יחסית ללמוד.

בין אם אתה משתמש ב- MySQL ובין אם לא, תמיד יש דרך לשפר את ביצועי מסד הנתונים. זה יכול להיות משהו פשוט, כמו תיקון מבנה השאילתות ותחביר, או אולי תצטרך לשדרג את התוכנה שלך.

על ידי שימוש בטכניקות אופטימיזציה בסיסיות, תוכל לחקור מה עושה שאילתות מסד הנתונים שלך. ב- MySQL, הפקודה המובנית 'להסביר' עושה עבודה נהדרת להראות למשתמשים מה כל חלק בשאילתה שלהם יעשה כשהוא מופעל. זה יעזור לך להבין מדוע לוקח יותר מדי זמן לבצע שאילתות מסוימות, וזה יכול לשפוך אור על מידת היעילות של מסד הנתונים שלך.

נטר את קלט המשתמש

אתה יכול להגן על האתר שלך מפני אנשים שיעשו שימוש לרעה בטופס צור הקשר שלך וישאירו תגובות לא רצויות ברחבי האתר. עקוב אחר ההערות הנכנסות באופן קבוע ונקוט בצעדים כדי לאפשר רק משוב בונה.

דבר אחד שיכול לעזור הוא להגביל כמה טקסט אנשים יכולים להגיש. כל התגובות צריכות להיות כפופות למגבלה על מספר התווים שניתן להשתמש בהן, לכן וודא שטופס התגובה של האתר שלך אוכף כלל תווים מקסימלי.

קטע הערות שאינו מנוהל כראוי לא נראה טוב. ודא שאנשים בלוח ההערות שלך מתייחסים בכבוד לאחרים, ושימוש בשפה שלהם מקובל עליך ועל הפלטפורמה שלך, במיוחד אם אתה מנהל את העסק שלך דרך האתר.

סרוק אחר תיקיות וקבצים גדולים

כפי שנדון, אחסון במטמון באתרים הוא שימושי, אך לפעמים החלק האחורי של האתר שלך זקוק למעט תחזוקה.

גיבויים וגרסאות ישנות של האתר שלך נשמרים לעתים קרובות בשרת האינטרנט ונשכחים. שטח האחסון הדרוש לקבצים אלה מצטבר לאורך זמן ושמירה עליהם יכולה להשפיע על ביצועי האתר שלך.

ישנם כלים שיכולים לעזור בזיהוי חזירי שטח הדיסק הללו. הם יראו לך כיצד להתמודד איתם על ידי הצעת אילו קבצים ניתן (ולא ניתן) למחוק.

עליכם לוודא שאינכם זקוקים עוד לקבצים לפני שתמחקו אותם. גבה את מה שאתה צריך ומחק את השאר. במידת האפשר, קבע סקריפט ותזמן משימת ניקוי זו כך שתטופל עבורך באופן אוטומטי באופן קבוע.

בחר במערכת ניהול התוכן הנכונה עבורך

מערכת ניהול התוכן שלך (CMS) היא עמוד השדרה של האתר שלך. בחירה באחד שהוא גם חזק וגם קל זה לא בחירה קלה. ישנן אפשרויות רבות שם בחוץ, ומציאת האפשרות הנכונה יכולה להיות ההבדל בין האתר שלך להיות נהדר או פשוט בסדר.

להלן מספר פלטפורמות CMS פופולריות:

וורדפרס - וורדפרס החלה את חייה ככלי ליצירת בלוגים, והציע פונקציונליות מוגבלת מעבר לתכונות בלוגים בסיסיות. זה השתנה, עם זאת, וכעת מדובר ב- CMS מן המניין, עם תוספים (שרבים מהם בחינם) וטונות של תכונות שימושיות.

ג'ומלה - ג'ומלה תמיד הייתה מערכת ניהול תוכן קלה, ובמהלך השנים הוא השתפר לעשות את מה שהוא עושה: ניהול תוכן מקוון ותוספים.

עדכן כשצריך

בעולם המחשבים והתוכנה, תמיד מפתה ללחוץ על כפתור העדכון הגדול כשמתבקשים לעשות זאת, אך לא תמיד זה רעיון טוב.

אם עיצבת בקפידה אתר מותאם אישית, אתה יודע שלפעמים עדכון תוכנה יכול לשבור דברים. תוסף עשוי להפסיק לעבוד, תמונות עלולות להיכשל. אם לא בדקתם את העדכונים לפני החלתם, כמעט כל דבר יכול לקרות.

מומלץ ליצור גרסת פיתוח של האתר שלך, להחיל את העדכונים שם ולבדוק אותם. זו גישה הרבה יותר בטוחה מאשר החלת עדכונים שלא נבדקו על האתר החי שלך. אם משהו נשבר באתר הבדיקה שלך לאחר השדרוג, תהיה לך אפשרות לתקן את זה לפני שתעדכן את האתר הראשי שלך.

בדוק את התוספים שלך

הסר תוספים שאינך זקוק להם. זה נשמע פשוט, ולרוב זה כן.

בעת פיקוח על התוספים שלך, יש לשים לב לאלה שלא נשמעים מוכרים. אם אתה מוצא תוספים שלא התקנת בעצמך, זה יכול להיות סימן לכך שיש בעיה באבטחת האתר שלך.

מומלץ גם להתעדכן בכל השינויים שעלולים להתרחש לאחר עדכון תוסף. זו סיבה נוספת להבטיח שתבדוק עדכונים באתר בדיקה לא מקוון לפני יישום שינויים בתוספים.

המנע משימוש בתוספים או תבניות כבדות

שימוש בתוספים או תבניות כבדות יכולות בקלות לגרום לכך שהאתר שלא יפעל בעומס אפילו שאינו בעל תעבורה גדולה, יש להשתמש בתוספים בעלי מוניטין גבוהה, עם קוד שעבר אופטימיזציה ולהימנע מתוספים כבדים, ואיטיים, גם אם זה אומר לוותר על פונקציה באתר, אם תוכלו לוותר עליה היא יכולה לעשות הבדל משמעותי בביצועי האתר. בנוסף חשוב לזכור לא להשתמש ביותר מדי תוספים בו זמנית, ולהסיר תוספים שאינם בשימוש.

להימנע מתוספי יומני מערכת לאתר שלך

לאתרים רבים יש יכולות רישום שנאפות בארכיטקטורת המערכת. זה עוזר לבעלי אתרים לאסוף ולאחסן מידע רב ערך על התנהגות המבקרים בפלטפורמה.

למרבה הצער, קבצי יומן אלה יכולים להיות גדולים מדי עם הזמן ויכולים להשפיע לרעה על ביצועי האתר, במיוחד אם היה לך מקום מוגבל מלכתחילה.

עדיף לאחסן קבצי יומן בארכיבים באופן קבוע וליצור גיבויים לא מקוונים שלהם למקרה שתזדקק להם. זה הרגל טוב להיכנס מנקודת מבט אבטחת רשת, מכיוון שתוכל למצוא רמזים שימושיים בקבצי היומן שלך בעת פתרון בעיות או חקירת בעיה.

אופטימיזציה לתמונות

אופטימיזציה לתמונות היא דבר חשוב לאתר, בחירת הרזולוציה המתאימה לאתר, וכיווץ גודל התמונה עם כלים מיוחדים כמו TinyPNG וכד' היא תהליך חשוב, שמפחית עומס ומשפרי את זמני הטעינה של אתר האינטרנט שלכם.

לא לאחסן קבצי ווידיאו או אודיו בשרת האחסון של האתר

שרתי אחסון אתרים אינם מתאימים עבור אחסנה של קבצי ווידיאו או אודיו בשרת האחסון של האתר שלכם, ומה שכן זה גם פוגע בשרת האחסון ובאחרים בשרת בשל השימוש הכבד במשאבים של מצרכים אלו.
מומלץ להשתמש בשירותיים יעודיים דרך צד ג' כמו יוטיוב או סאונדקלאוד ולהטמיע אותם באתר בקלות דרך IFRAME.

מחפש אחסון אתרים מהיר ואמין במיוחד? אנו ב - MyHost מציעים חבילות אחסון אתרים החל מ15 ש"ח לחודש!

הפק את המרב ממשאבי אחסון האתרים שלך

משאבי אחסון אתרים הם מצרך חשוב, לכן הקפד להשתמש בהם ביעילות.

אם המשאבים בעומס בגלל שפרסמת תוכן עשיר יותר או חווית עלייה בתנועה, אתה יכול לשלם יותר כסף על הבעיה ולרכוש משאבים נוספים ככל שביצועי האתר שלך ישתנו לאורך זמן. לדוגמה, תוכל להוסיף שטח אחסון או לשפר את מפרט המערכת עם מעבד מהיר יותר ו- RAM מוגבר.

בסופו של דבר, האסטרטגיה הזו תדביק אתכם, ובסופו של דבר תמצאו אתר יקר יותר ולא יעיל במיוחד.

גישה טובה יותר היא לוודא שביצעת אופטימיזציה למשאבי אחסון האתרים שלך, ולאחר מכן לוודא מעת לעת כי נעשה שימוש יעיל במשאבים אלה. עליך להשתמש במה שיש לך ביעילות רבה ככל האפשר כדי ליצור את חוויית המשתמש הטובה ביותר עבור המבקרים שלך, מה שיעזור להבטיח שהם יחזרו פעם אחר פעם.

 

האם אתה עושה משהו כדי לייעל את משאבי אירוח האתרים שלך?
ספרו לנו בתגובות.

האם אהבתם את המאמר?

אודות המחבר Dean

שמי דין חלק מתחביביי, הם ציור, עריכת ווידיאו ובדיקות QA עבור חלק מבתי התוכנה הגדולים ביותר עבור ספקי אחסון אתרים.

שווה לקרוא

אחסון אתרים

MyHost NGINX עולה עם עיצוב חדש!

  • Liel
  • 1 דקות

שלום לכל קהל לקוחותינו, כל הלקוחות שלנו מכירים את הפיתוח שלנו שנקרא MyHost NGINX, שהוא שיפור מאסיבי לNGINX הסטנדרטי, כולל שליטה מלאה על ניהול מנוע הווב לאתר, ניהול מטמון ואבטחת האתר, כולל חסימה של...

אחסון אתרים

ככה פותחים את היום - מכתב המלצה שהתקבל על שירותינו

  • Dean
  • 0 דקות

היי לכלל קהל לקוחותינו,פוסט מעט שונה מהרגיל, כפי שכולם רגילם על מאמרים המדברים על התחום האתרים או חדשות בתחום וכד' בבלוג שלנו, אך היינו חייבים לשתף זאת! התקבל ליידינו מכתב מלקוחה מרוצה ואיך לא...

אחסון אתרים

מהו אחסון NVMe SSD בתוכניות האחסון שלנו?

  • Dean
  • 5 דקות

האינטרנט הוא פלא טכנולוגי שהיה כוח מניע בתעשייה עד היום. זה הביא איתו אתרים ושירותי אחסון אתרים - שירותים שאנחנו עדיין נהנים מהם ועם תמיכה ויעילות רבה מחברות אחסון רבות כמו מייהוסט.