פתרון לשגיאה HTTP ERROR 500

במדריך הבא נדבר על הפתרון לשגיאה של HTTP ERROR 500 שגיאה נפוצה מאוד, במיוחד בסביבת פיתוח של וורדפרס, ניתן לזהות אותה את השגיאה לפי התמונה הבאה-

במהלך המאמר נדבר על מס' פתרונות לשגיאה ולגרום לאתר שלכם לחזור לפעול כרגיל.

בדרך כלל שגיאות 500 הם שגיאות שרת, אבל http error 500 היא שגיאת צד שרת, זאת אומרת היא מצד האפליקציה שלכם וקשורה לרמת הקוד של האתר שלכם.

פתרונות

  1. בדקו את קבצי ה - Error Log של האתר שלכם - איך למצוא Error logs
  2. קוד htaccess תקול - נסו לאפס את קובץ הhtaccess שלכם חזרה לגרסתו המקורית או נסו לשנות את שמו או למחוק אותו(*מומלץ לשמור גיבוי שלו לכל מקרה לפני פעולה זו)
  3. קוד PHP שגוי - ראה למעלה קישור למציאת קובץ Error log על מנת לעשות דיבאג לשגיאה עצמה
  4. גרסת PHP לא נתמכת - ייתכן והגרסת PHP שאתם משתמשים גבוהה מדי או נמוכה מדי - מדריך לשינוי גרסת PHP
  5. הרשאות קובץ או תיקייה - ייתכן והרשאות הקבצים או התקיות שלכם אינם נכונות, תבדקו שהרשאות תיקייה שלכם הם 755 והרשאות קבצים 644, במקרים נדירים ושיטה זאת אינה מומלצת ניתן לנסות לתת הרשאה של 777.

פתרונות נוספים לפתרון שגיאה HTTP ERROR 500 לאתרי וורדפרס

  1. שינוי שם של תיקיית התוספים מ - plugins אל pluginsold ולראות אם האתר פועל - אם האתר פועל לאחר שינוי השם של תיקיית התוספים בוורדפרס, אחד התוספים מתנגש עם תוסף אחר או עם התבנית עצמה, או עם גרסת הPHP.
    לא לבדוק רק את האתר עצמו, אלא נסו לבדוק גם את הדאשבורד של וורדפרס, במידה והוא עובד אחד התוספים שלכם מפריע, ניתן להכנס לתיקיית התוספים ולהחליף לאחד אחד מהם את השם ובכך לכבות אותם ידנית עד למציאת התוסף הבעייתי.
  2. להכנס לתיקייה של themes ולשנות את השם של התיקייה של התבנית הפעילה באתר שלכם, ולאחר מכן לנסות להתחבר אל הממשק ניהול של וורדפרס, אם פועל, יש בעיה עם התבנית עצמה עם אחד התוספים, או עם גרסת PHP או שהתבנית עצמה אינה תואמת לגרסת הוורדפרס שלכם.