מה זה DNS?

DNS (Domain Name System) הוא המרכיב באינטרנט שממיר שמות דומיין בלתי נשכחים על ידי אדם (כגון myhost.co.il) לכתובות קריאות מחשבים.
לכל המחשבים והמכשירים המחוברים לאינטרנט יש כתובת IP מספרית (לדוגמה, 127.0.0.1), אך קשה לזכור רשימות ארוכות של מספרים! עדיפות על שמות מתחם ככל שזכורים יותר - DNS היא המערכת שמתאימה אוטומטית צורת כתובת אחת לאחרת.

DNS משתמשת במגוון מונחים טכניים שיכולים להיות מבלבלים עבור אלו החדשים בתחום אחסון אתרים.

להלן רשימה של מונחים והגדרות DNS נפוצות שתתקל בהן במהירות בעת ניהול הדומיינים שלך:

Domain - מזהה משאבים באינטרנט כגון מחשבים ורשתות. בדרך כלל זהו התווית המשמשת לזיהוי וגישה לאתרים.

Domain Name System (DNS) - מערכת השמות המשמשת למחשבים ומשאבים אחרים שמתארחים באינטרנט. זה מתרגם שמות דומיין בלתי נשכחים לכתובות IP מספריות - המשמשים לאיתור משאבי רשת באינטרנט.

שרתי שמות (או Nameservers) - שרתי שמות הם מחשבים שמבצעים את התרגום של שמות דומיין בלתי נשכחים לאנשים המקבילים לכתובת ה- IP שלהם. שרת השמות נמצא בדרך כלל בבעלות החברה בה נרשם הדומיין , אך אם רשמת את הדומיין שלך אצל רשם צד ג 'אתה יכול השתמש בשרתי השמות שלהם או לכוון את הדומיין לשרת האחסון בו אתה נמצא.

Zone File: קובץ אזור הוא פשוט קובץ המאחסן את הגדרות ה- DNS של הדומיין שלך. זה מורכב מ"רשומות" שונות המגדירות כתובות לשרתים המאחסנים את אתר האינטרנט שלך ומשאבים אחרים - כגון דואר אלקטרוני. בהתאם לשירות MyHost בו אתה משתמש, אתה יכול להשתמש בעורך אזור בפאנל האחסון של סיפאנל של MyHost כדי לבצע שינויים בקובץ האזור.

A Record: רשומה מפנה את שם התחום שלך למחשב ספציפי באינטרנט המחזיק את הקבצים והתיקיות הכוללים את אתרך. הערך של רשומת A הוא תמיד כתובת IP (כגון 127.0.0.1) וניתן להגדיר רשומות A עבור שם דומיין אחד. ניתן להשתמש ברשומות להגדרת המיקום לתת-דומיינים (לדוגמה - shop.mywebsite.co.il). זה מאפשר להפיץ את האתר על פני מספר שרתים.

רשומת CNAME: רשומות CNAME (עומדות בשם Canonical) משמשות גם להפניית תחומי משנה למחשבים באינטרנט - אך משתמשים בשמות שרתים לצורך זיהוי ולא כתובות IP. רשומות CNAME מאפשרות למנהל להצביע על מערכות מרובות לכתובת IP אחת מבלי להקצות ספציפית רשומת A לכל שם מארח. אם ה- IP של השרת שלך משתנה, עליך לשנות את כתובת ה- IP של רשומה אחת בלבד כדי לעדכן את כל הרשומות המשויכות.

רשומת MX: רשומות MX (רשומת שרת דואר) מכוונות את הדוא"ל של שם הדומיין שלך לספק דוא"ל. אתה יכול לרשום רשומות MX רבות לדומיין. שרת הדואר ינסה ליצור איתם קשר בסדר מספרי - החל מהמספר הנמוך ביותר. רשומות MX חייבות להצביע על תחום ולעולם לא להצביע ישירות לכתובת IP.

רשומת TXT: מספקת מידע טקסט למקורות מחוץ לתחום שלך. רשומות TXT באופן היסטורי שימשו להכיל מידע קריא אנושי אודות שרת או רשת. שימושים נפוצים עבור רשומות TXT הם תכונות אבטחת דוא"ל כמו מסגרת מדיניות השולח (SPF), DomainKeys (DK) ו- DomainKeys Identified E-mail (DKIM).