מהי רשת העברת תוכן (CDN)?

רשת העברת תוכן, או CDN, משמש להביא את המבקר תוכן האתר חשוב במהירויות גבוהות עם ביצועי שיא. העדיפות של CDN היא לצמצם את זמן האחזור, או במילים אחרות, להפחית את משך הזמן הדרוש לטעינת אתר. בדרך כלל, זמן השהיה נגרמת על ידי שני גורמים: נתבים ומרחק. CDN מסייע עם זמן האחזור שנוצר על ידי המרחק הפיזי על ידי יצירת רשת מבוזרת, כי הוא מוגדר על פני מרכזי נתונים רבים ברחבי העולם.

כדי להיות יעיל, CDN מורכב של כמה חלקים שונים, כולל PoPs, אחסון במטמון שרתים, זיכרון גישה אקראית (RAM), מצב מוצק כוננים (SSD) וכונני דיסק קשיח (HDD). Latency יכול להיות מופחת באופן יעיל עם נקודות נוכחות של CDN (PoPs), שהן שרתים הממוקמים ברחבי העולם, אשר מקטינים את המרחק שהמידע צריך לנסוע. כדי להפוך את זמני התגובה אפילו מהר יותר, CDNs מצוידים בשרתים במטמון, אשר הניח את המידע הרצוי לאחסון זמני כדי למזער את השימוש ברוחב הפס ולהקטין את זמני הטעינה ולהפחית עומס מהשרת של האתר.

אפילו מנועי החיפוש משתמשים בCDN על מנת לטעון הדף כחלק האלגוריתם שלהם לדירוג. זמני טעינה מהירים יותר משמעותם דירוגים טובים יותר ותנועה רבה יותר. כדי לעזור, גוגל פרסמה כלים מקוונים המהירים, אשר מראים את ביצועי האתר וטיפים כיצד להאיץ את האתר.

אנו ממליצים להשתמש בCDN החינמי של קלאודפלייר, הוא מספיק לרוב אתרי האינטרנט, והוא לא עולה כסף, הוא מאיץ את האתר שלך, ומגביר את האבטחה שלו ללא כל עלות והגנה מפני רובוטים זדוניים וספאם.