איך להקטין את צריכת המשאבים שלך באחסון שיתופי

דרכים למזער את השימוש במשאבי השרת באחסון שיתופי

הדרך הטובה ביותר למנוע שימוש מוגזם שרת משאבים היא למזער את השימוש ברוחב הפס של האתר שלך. לעתים קרובות ניתן להשיג זאת על ידי השלמת כל אחת מהשיטות הבאות (או שילוב), בנוסף כל הדרכים האלה גם לא רק חוסכים משאבים ומונעים ניצול לרעה של השרת, אלא גם ישפרו את הביצועים של האתר שלכם

מזעור גודל התמונה

על ידי מזעור גודל התמונות שלך, בין אם על ידי שינוי גודל, חיתוך או שינוי הגדרות איכות, שיטה זו תביא לירידה ישירה ברוחב הפס. אתה יכול אפילו לשקול באמצעות ספק תמונה חיצוני כגון Tinypng, Smush

השתמש במטמון

אחסון במטמון הוא אחסון עותקים של מסמכי אינטרנט כדי לאפשר גישה מהירה יותר לקבצים לשימוש עתידי. כאשר משתמש מבקר באתר שלך, אלמנטים מסוימים כגון תמונות, דפי סגנון וקובצי JavaScript חיצוניים מאוחסנים במטמון. פירוש הדבר שאורח חוזר אינו מוריד את דף האינטרנט המלא, אלא רק אלמנטים בדף שכבר לא היו במטמון.

אל תאפשר העלאות של משתמשים

אל תאפשר לקוראי הבלוג שלך, למשתמשים בפורום או למבקרים באתר להעלות תמונות וסרטונים משלהם.

הגן על האתר שלך מפני פריצה

אתר פרוץ יכול להיות הסיבה לשימוש רב במשאבים נוספים בשרת, מכיוון שקוד זדוני בדרך כלל מנסה לעבד מספר דברים עבור כל טעינת דפים, על גבי מה שהאתר הרגיל כבר עושה. כדי לבדוק אם האתר שלך נפרץ, צור קשר עם מחלקת התמיכה הטכנית שלנו לבירור, בד"כ שאתר נפרץ השרתים שלנו מודיעים לנו ואנו מעדכנים את הלקוחות לטפל בבעיה.

הפחת את כמות התוספים או המודולים הפועלים באתר

לפני התקנת תוסף או מודול, שקול לחקור אותו ב- גוגל כדי לוודא שאין בעיות ידועות עם הקוד. מומלץ גם לשמור את התוספים שלך מעודכנים. תוספים מיושנים עלולים לגרום לשימוש מוגזם במשאבים בשרת ולהשאיר את אתר האינטרנט שלך פתוח לסיכונים ופריצות ותוכנות זדוניות, דבר שעלול לגרום גם לעודפי השימוש בשרת או השעיית האחסון במידה והאתר נפרץ.

אופטימיזציה של סקריפטים לא יעילים

על ידי הסרת שטח לבן על ידי לפשט את הקוד של הקבצים הדינמיים שלך, תוכלו גם להבחין בחסכונות רוחב פס. אם אין לך ניסיון טכני רב בעריכת הקוד של האתר שלך, אנו ממליצים שלא לנסות למזער את השימוש ברוחב הפס שלך בדרך זו.