סוגי תעודות SSL

ע"י Dean, פורסם 25/05/2018

סוגי תעודות SSL וסיכום של כל אחד מהסוגים במספר מילים. אבטחה מילה שמערערת את רוב הרשת בימינו, נכון להיום אבטחה היא מפתח עיקרי לשגשוג האתר שלך גם מבחינת מנועי חיפוש וגם מבחינת הרגשת הלקוח. כנראה שחלקכם לא מודעים לזה, אך סימן המנעול הירוק שבחלק העליון של הדפדפן שלכם מוכח כמרגיע לגולשים באתר מבחינה פסיכולוגית, אפילו אם אינכם שמים לב, בזווית של העין שלכם, תגלשו באתר בנוחות רבה יותר. ושלא תטעו, סימן המנעול לא בהכרח צועק "אבטחה". יש מקרים בהם האתר בו אתם גולשים אוסף את המידע שלכם, כל התקשורת בין האתר לבניכם מוצפנת ככה שאי אפשר "לפלח" אותה אך בעל האתר יכול לאסוף את המידע שלכם בלי שאפילו תדעו על כך. טוב, הבנו, אז הבעיה היא אבטחה. מה הפתרון? אז כמו שכבר הסברתי, הפתרון הוא "המנעול הירוק" או בשפה מקצועית, תעודה, (אס-אס-אל \ סרטיפיקייט – באנגלית) זה הפתרון. איך משיגים את זה? מה זה עושה? אז ככה, דבר דבר, מה שהתעודה המהימנה עושה זה בעצם לוקחת את כל התנועה שבין המחשב שלכם לבין האתר, ומצפינה אותו בעזרת מפתח ההצפנה שלה, והמחשב היחידי שיכול לפענח את תוכן התעודה הוא בעצם המחשב המארח, או במקרה שלכם, מייהוסט, האחסון שלכם. ככה כל התנועה שלכם מוצפנת ואף אדם חוץ מבעל האתר לא יכול לגשת לפרטיכם. עכשיו, להשיג תעודה, זה החלק המעניין, יש מספר סוגים של תעודות, פה נכסה רק חלק מהם.

הסוג הראשון – תעודה חינמית

כן כן, לאלו שתוהים, זה אפשרי, תעודה חינמית, למעשה, אנו ב - MyHost - אחסון אתרים מציעים תעודת SSL בחינם ובכמה קלילים בודדים כך שתוכלו להנות מאבטחת האתר בחינם ובמהירות. מדריך לביצוע התקנת תעודת SSL חינמית תוכלו למצוא במרכז המידע החדש.

הסוג השני – תעודה בתשלום

תעודות בתשלום הם לא פחות נפוצות מחינמיות, היתרונות שלהם בדרך כלל לא נעלות על של החינמיות, החיסרון העיקרי בתעודה חינמית הוא שהיא בדרך כלל לא מאפשרת להגן על כל הדומיינים והסאב דומיינים שלכם אלא רק על דומיינים מסוימים ואינם מספקים "אחריות" כלשהי.

הסוג השלישי – תעודת אבטחה ואימות מוגבר

בטח יצא לכם לראות באתרים מסוימים כגון טוויטר או אתרים של חברות ענק שליד סמל המנעול שלהם, רשום שם החברה, זה לא סתם ככה, זה נקרא תעודת אימות ואבטחה מוגברים. זוהי תעודה שסכומה נעים באזור של 130$ לשנה עד מספר אלפי דולרים לשנה, תלוי בספקית. התעודה הזאת מבטיחה לכם שזהו אתר מאובטח ובטוח ושבעל האתר אמין. בכל המקרים שתראו תעודה כזאת, אתם יכולים לדעת בוודאות שבעל האתר חתם על חוזה ועל מסמכים ועבר אימות ואישורים בשביל להחזיק בתעודה זו. לסיכום, תעודת אס-אס-אל היא דבר חשוב, וגם אבטחה, תשמרו על עצמכם והמשך גלישה מהנה!