נפרדים מ - ISPManager שלום DirectAdmin

ע"י Dean, פורסם 20/10/2019

היי לכלל הלקוחות, למעשה שלחנו מייל מרוכז על המיגרציה של חבילות אחסון אתרים על גבי ISPManager לפני כשבועיים, 

אך בפוסט הזה נספר קצת רקע ומדוע הגענו להחלטה הזו,

ISPManager

ISPManager הוא פאנל אחסון אתרים, שלא נפוץ באירופה או ארצות הברית ובמיוחד לא בישראל, למעשה היינו החברה היחידה בישראל שנתנה להם את ההזדמנות לפרוץ לשוק הישראלי, ולמעשה השרת הראשון והפאנל הראשון שהתעסקנו איתו היה ISPManager אי שם בשנת 2015, אחרי כמעט 5 שנים של פעילות של הפאנל הוא הגיע רק לכמות של 240 אתרים בכמות של 80 לקוחות.

אכן הכמות אתרים והלקוחות בשרת הזה היא מאוד קטנה במהלך של 5 שנים שבו השרת הזה היה פעיל. אך זו לא הסיבה היחידה שאנו עוזבים את ISPmanager, אנחנו כמובן רוצים להתקדם טכנולוגית לפאנל יותר מתקדם, בעל יותר פי'צרים ואבטחה גבוהה יותר, וכמובן לשפר את החומרה הקיימת של אותו השרת.

לאחר העלאת המחירים של סיפאנל, החלטנו לפתוח שרת על הפאנל הדי מוכר בארץ ובעולם בשם - DirectAdmin, רבים זוכרים אותו כפאנל מיושן, אך לא עוד! דירקט אדמין עברו שינויים מאסיבים בפאנל עיצובית ופונקציונלית. ולצורה הרבה יותר מודרנית.

פאנל אחסון דירקט אדמין

בנוסף לכך השארנו את שרת ISPManager במשך כל השנים האלה בתקווה ובצפי שיצא ISPManager 6 בסוף שנת 2019 / תחילת שנת 2020 אך ISPManager הודיעו שהם ביטלו את הפרוייקט לפני כחודש לטובת פאנל אחר בשם Vepp אשר יקר במיוחד ולא מתאים לחברות אחסון אתרים אלא יותר לאנשים פרטיים עם מס'  אתרים מצומצם עקב מחירים גבוהים ושיטת תשלום לרישיון החדש של סיפאנל רק במחיר יקר פי 10 מסיפאנל למשתמש בשרת.

ומחשש מלקויות אבטחה או אי קבלת עדכונים תכופים יותר,  החלטנו להעביר את כל הלקוחות בשרת ה - ISPmanager אל דירקט אדמין כמו שהעברנו למעלה מ95% מהלקוחות של אחסוני מיני כבר לדירקט אדמין.

כעת אנו מבצעים מיגרציות משרת IspManager אל דירקט אדמין, בגלל שאין לנו כלי אוטומטי לכך, אנו מבצעים את העברות של האתרים שלכם ידנית, וזו פעולה שלוקחת לא מעט זמן כפי שידוע.

מרבית האתרים קל להעביר אך חלק מהם יותר בעייתים בשל מערכות PHP מותאמות אישית שבהם אנו זקוקים לעזרה של בעל החבילה לקשר את המסד הנתונים אל האתר.

אנחנו כבר ביצענו מיגרציה של 55 לקוחות בשבועיים האלה מISPManager אל DirectAdmin וכעת נשארו כ - 25 לקוחות פעילים בשרת של ISPManager שאנו ממשיכים לנסות ליצור עמם קשר לבצע מיגצריה לאתרים שלהם.

השרת IspManager סוגר דלתות ב 1.01.20, אנחנו נשלח עוד מס' מיילים ל - 25 הלקוחות שנשארו בשרת ISPManager על מנת לבצע מיגצריה לאתרים שלהם.

השרת DirectAdmin הוא בעל חומרה יותר איכותית מבוססת M.2 מעבד חזק פי 2.5 מהמעבד הנוכחי, פי 2 ראם בשרת, מתקין וורדפרס חכם יותר, בורר PHP נוח יותר, וחומת אש אקטיבית ואנטי וירוס מבית Imunify360.

כך שהמיגרציה הזו היא לא רק נטישה של פאנל אלא שדרוג עבור כלל הלקוחות באותו בפאנל.

מכלל ה - 55 הלקוחות שכבר עברו התקבל חוות דעת נורא חיוביות על דירקט אדמין. ואנחנו שמחים שביצענו את ההחלטה הזו!