משאבי אחסון אתרים: מה שאתה צריך לדעת כדי לבחור את החבילה הנכונה

ע"י Dean, פורסם 20/09/2020

כשאתה מחפש תוכנית אחסון אתרים, ייתכן שתיתקל בהפניות ל'משאבי אחסון אתרים'. מונח מעורפל מעט זה חשוב למדי בבחירת התוכנית המתאימה לאתר שלך, אך מאחסנים רבים מניחים שלקוחות פוטנציאליים כבר יודעים מה פירושו.
אף על פי שמשאבי אחסון אתרים כוללים כמה אלמנטים שונים, הם לא קשים מדי להבנה ברגע שאתה יודע מהם האלמנטים האלה. הידע הזה בהישג יד יכול לעזור לך לבחור תוכנית עם מספיק כוח לצרכי האתר שלך.

בפוסט זה נגדיר משאבי אחסון אתרים ונסביר כיצד הם משפיעים על איזו תוכנית אחסון אתרים עליכם לבחור.

מבוא למשאבי אחסון אתרים

כפי שכבר הזכרנו, משאבי אחסון אתרים כוללים כמה אלמנטים שונים. עם זאת, בדרך כלל כולם קשורים לכוח וליכולות המשאבים המוגדרים לך בשביל האתר המאוחסן שלך.

המשאבים הזמינים של התכנית שלך כוללים את שטח האחסון, הזיכרון, כוח העיבוד והקצב שבו הוא יכול להעביר נתונים. נחקור בפירוט רב יותר את כל אחד מהרכיבים הללו.

משאבי אחסון אתרים הכלולים בתוכנית שלך משפיעים על גורמי מפתח רבים הקשורים לאתר שלך, כולל:

ביצועים - יכולתו של השרת שלך לעבד ולהעביר נתונים קובעת, בין השאר, באיזו מהירות דפי האתר שלך יכולים להיטען.

גודל האתר שלך - מגבלות האחסון של השרת אחסון השיתופי שלך או שרת וירטואלי(VPS) יכולות להגביל את גודל האתר שלך. (עם זאת, בדרך כלל זה רק רלוונטי לאתרים גדולים במיוחד).

כמות תנועה באתר שלך - אם האתר שלך מקבל יותר מבקרים ממה שהוא מסוגל לקבל, האתר שלך יכול לקרוס. זה יכול לגרום להארכת זמן השבתה ואובדן האמינות אצל המשתמשים שלך.

עלויות אחסון - באופן כללי, ככל שתוכנית מספקת יותר משאבים כך ההוצאה גדולה יותר. עם זאת, מארחים עשויים גם להשעות את חשבונך במידה תחרוג מהמשאבים שהוקצו לך ברמה מוגזמת (במיוחד בתוכניות אחסון משותפות).

הבנת משאבי אחסון אתרים שמציעה התוכנית שלך יכולה לעזור לך להימנע מהנושאים המפורטים לעיל ולשמור על האתר שלך בצורה נכונה.

דברים שצריך לקחת בחשבון שמשתמשים בשירותי אחסון אתרים

משאבי אחסון האתרים הרלוונטיים ביותר עבורך יהיו תלויים בגודל האתר שלך, במה אתה משתמש בו וכמה תנועה הוא מקבל. עם זאת, ארבעת המונחים שלהלן הם אלו שסביר להניח שתפגשו כאשר אתם מחפשים תוכנית אחסון חדשה.

שטח דיסק

שטח דיסק

שטח הדיסק, זה סביר להניח הדבר הראשון שתראו בעת בחירת חבילת אחסון אתרים, השרת משתמש בהארד דיסק, חלקם מכניים(HDD) וחלקם מבוססי SSD.
לכל השרתים יש לפחות הארד דיסק אחד (או מס' הארד דיסקים), מה שאומר שמשאב זה חשוב לשים לב לא משנה באיזה סוג אחסון אתה מעוניין.
אנו ב MyHost מציעים אחסון אתרים מבוסס NVME SSD אשר מהיר יותר משטח דיסק HDD או SSD רגיל עד פי 5 מSSD ופי 25 מHDD.

הקיבולת של שטח הדיסק שלך קובעת את הגודל המרבי של אתרי האינטרנט שלך. באופן כללי, הקיבולת המרבית של התוכנית שלך תופיע בגיגה-בייט (GB)

הערכת מידת ההיקף של האתר שלך על סמך כמות האחסון שתוכנית האחסון שלך מספקת אינה מדע מדויק. גורמים רבים ושונים משפיעים על גודל האתר שלך, כולל קבצי מדיה ותוכן דינמי.

עם זאת, גודל דף האינטרנט הממוצע הוא קצת פחות מ -2 מגה בייט. כדי לקבל הערכה מדוקדקת יותר של הגודל הכולל של אתר האינטרנט שלך, תוכל להשתמש בפלטפורמה כגון GTMETRIX כדי לקבוע את הגודל של חלק מהדפים שלך. לאחר מכן, העלה את הממוצע שלך והכפל אותו במספר הדפים באתר שלך.

לבסוף, ייתכן שתבחין שחלק מתוכניות האירוח המשותפות מספקות אחסון 'לא מדוד' או 'בלתי מוגבל'. כמובן, חשוב לזכור שאין דבר כזה ללא הגבלה, ותמיד חשוב לשאול את המארח במקרים אלו, מהם ההגבלות שיש.

עבור תוכניות אלה, ככל הנראה עדיין יש הנחיות לגבי שימוש מופרז שיש לשים לב אליהם, לכן הקפד לקרוא את האותיות הקטנות.

תעבורה חודשית

רשת

רוחב פס/תעבורה מתייחס לקצב שבו החבילה שלך מסוגלת להעביר נתונים. במילים אחרות, הוא קובע כמה תוכן האתר שלך יכול להציג למבקרים.

הנה אנלוגיה פשוטה - תחשוב על רוחב הפס כקש. קש גדול יותר (רוחב פס גדול יותר) יכול לספק יותר נוזלים (נתונים) בזמן נתון מאשר דק.

תוכניות אחסון אתרים עשויות לרשום את רוחב הפס מבחינת התנועה (מספר המבקרים) או לפי MB,GB.

רוחב הפס הוא משאב חשוב לאחסון אתרים שיש להבין בעת בחירת תוכנית. אתה יכול לקבל כמויות אדירות של שטח אחסון, אך לא משנה אם יש לך רוחב פס נמוך. הנתונים שלך יועברו לאט ועוד יותר מדי תנועה עלולה להציף את השירות שלך.

כמו שטח אחסון, קשה לקבוע את צרכי רוחב הפס המדויקים של האתר שלך. עם זאת, אם אתה עוקב אחר תצוגות עמודים בעזרת כלי כגון Google Analytics(גוגל אנליטקס), תוכל להשתמש במחשבון כדי לקבל מושג גמור על הדרישות שלך.

כמו כן, חלק מתוכניות האירוח המשותפות עשויות לפרסם רוחב פס 'לא מדוד' או 'בלתי מוגבל'. כמו אחסון בלתי מוגבל, יש למעשה מגבלות כדי למנוע שימוש מוגזם. למרות שאתרים קטנים המתאימים לאחסון משותף לא צפויים להגיע למגבלות אלה, עדיין חכם לקרוא את תנאי השימוש אצל המארח/מאחסן שלך.

בדרך כלל אין השירות של אחסון שיתופי מתאים עבורך קבצי ווידיאו,צפייה ישירה, השמעה ישירה, מאגרי הורדות, מאגרי תמונות(כמו אתר רקעים למחשבים) וכל שימוש מופרז שיכול לפגוע בשרת ובלקוחות השרת.

יחידות עיבוד מרכזיות (מעבדים)

מעבדים

אתה יכול לחשוב על המעבד של השרת שלך כ"מוח "שלו. זהו המכשיר המטפל בכל הבקשות והתהליכים השונים שעל השרת לבצע על מנת להגיש את האתר שלכם למבקרים, ולבצע את הפונקציות השונות שהוא מספק להם.

למעבד בדרך כלל יש שתי ליבות או יותר. כל ליבה נוספת מספקת עלייה בכוח העיבוד, ומאפשרת לשרת שלך לטפל בבקשות רבות יותר ולבצע אותן במהירות רבה יותר.
סביר להניח שתראה שכמות מעבדים שונים מחבילה לחבילה כאשר קונים VPS או שרת ייעודי.

חשוב לזכור - בשירותי אחסון אתרים, או אחסון וורדפרס, כמעט בכל המקרים המשאבים הם שיתופיים, זאת אומרת המשאבי שרת הם לא יעודיים אליכם כמו מעבד וראם, ונועד לשימוש סביר, ומתאים בעיקר לאתרים קטנים - בינוניים בין אם בפונקציוליות או בתנועה לאתר.
אחסון אתרים נועד לכך שאתם לא תפגעו בשרת ובשאר הלקוחות בשרת והם לא בכם. ולכן המחיר של אחסון אתרים הוא נמוך הרבה יותר משירותים יעודיים כמו שרת וירטואלי או שרת יעודי.

עומסי תנועה ונפחים גבוהים של בקשות סקריפטים לאתרים גדולים או מורכבים עלולים להעמיס על המעבדים (ים) שלכם ולגרום להשבתה עבור האתר שלכם. באופן כללי, נפח התעבורה של האתר שלך ומספר האלמנטים הדינמיים שהוא כולל הם האינדיקטורים הטובים ביותר למספר ליבות המעבד שאתה צריך. מומלץ להתייעץ עם המארח להתאמת השירות לפני הרכישה שלו.

זיכרון גישה אקראי (RAM)

ראם

זיכרון RAM מתייחס לזיכרון לטווח הקצר שהשרת משתמש בו בעת עיבוד מספר בקשות בו זמנית. בעוד שהמעבד מבצע את העיבוד בפועל, זיכרון RAM אחראי להחזקת הנתונים הדרושים. אזלת זיכרון RAM עלולה לגרום לשגיאת שרת פנימית באתר שלך.

בדרך כלל תראה זיכרון RAM עבור תוכניות אירוח VPS ושרתים ייעודיים בערכים של GB.

אתרים שמקבלים רמות תנועה גבוהות, כוללים מספר רב של אלמנטים דינמיים ו / או משתמשים במערכת ניהול תוכן (CMS) כגון WordPress, Drupal או Joomla יצטרכו יותר זיכרון RAM מאחרים.

אך הפרמטר משתנה, מרבית האתרים יכולים לחיות על גבי אחסון אתרים שיתופי.

לסיכום

למרות שמשאבי אירוח אתרים עשויים להיראות כמושג מעורפל, הם למעשה המפתח לבחירת התוכנית המושלמת לאתר שלך. להקדיש זמן להבין מה כרוך בהם יכול לעזור לך לשמור על האתר שלך בכושר מעולה.

בפוסט זה הגדרנו ארבעה מקורות מרכזיים לאירוח אתרים:

אחסון SSD: כמה מקום מספקת תוכנית האחסון שלך לאתר שלך ב- GB.

רוחב פס: הקצב שבו השרת שלך יכול למסור נתונים למבקרים באתר שלך.

מעבדים: מכשיר העיבוד הראשי של השרת שלך, הקובע כמה בקשות שתוכנית האירוח שלך יכולה לטפל בו זמנית.

זיכרון RAM: זיכרון זמני המכיל את הנתונים המשמשים את מעבד השרת שלך בעת הפעלת תהליכים בו זמנית.

מומלץ להתייעץ עם חברת האחסון שאתם עוברים אליה או עם מתכנת האתר על מנת להתאים את השירות המתאים ביותר לפרוייקט שלכם.