מה זה תוסף וורדפרס?

תוספי וורדפרס הם היבט מכריע בבניית אתרי וורדפרס מכיוון שהם מאפשרים למשתמשים להוסיף תכונות נוספות מבלי לגעת בשורת קוד אחת. תוספים עוזרים להפוך את וורדפרס למערכת ניהול התוכן קלה לשימוש, הגמישה והעשירה בתכונות שהיא מוכרת כיום.
ידע בסיסי בתוספים חיוני לכל משתמש וורדפרס, או מנהל אתר.
ואנחנו כאן כדי לעזור.
במאמר זה תלמד מהם תוספי וורדפרס, כיצד להשתמש בהם ואיזה סוגי תוספים קיימים.

מה זה תוסף וורדפרס?

תוספים וורדפרס הם קטעי קוד ארוזים מראש שנבנו על ידי מפתחים בקהילת וורדפרס כדי "להתחבר" לאתר הוורדפרס שלך. תוספים הם משהו שיכול להוסיף פונקציות חדשות או להרחיב את הפונקציונליות הקיימת באתר שלך.

מרבית תוספי וורדפרס עובדים באופן דומה, בעוד שקיימים תוספי וורדפרס רבים בחינם, המון תוספים מציעים פ'יצרים או פתיחת הגבלות, או אפשרויות נוספות בגרסאות "פרימיום" של התוסף. תוספים חינמיים מציעים פונקציונליות בסיסית,
בעוד שהאפשרויות בתשלום מציעות ערך נוסף כמו תכונות מתקדמות ותמיכה ייעודית ממפתחי התוסף.

כיצד אני יכול להתקין תוספים לוורדפרס לאתר שלי?

ישנן מס' דרכים שונות להתקין תוסף לאתר הוורדפרס שלך, תלוי באם מדובר בתוסף פרימיום או חינמי.

הראשונה היא השיטה האוטומטית, המאפשרת לך להתקין תוספים ישירות מאזור הניהול של אתר וורדפרס שלך. ספריית התוספים מובנית בכל תוכנת ליבה של וורדפרס לגישה מיידית.

שהנך מחובר לממשק ניהול אתר הוורדפרס שלך, עבור אל תוספים -> תוסף חדש. תמצא גלריית תוספים שתוכל להתקין באתר וורדפרס שלך.

הוספת תוסף חדש" width="533" height="356

השתמש בסרגל החיפוש כדי למצוא את הפלאגין הספציפי שאתה רוצה-

חיפוש תוסף אלמנטור

לאחר שתמצא את זה שברצונך להתקין, בחר בלחצן התקן כעת. לדוגמה, נראה לכם כיצד להתקין את אלמנטור, תוסף וורדפרס אולי הכי מוכר בישראל, המשמש עשרות אלפי אתרים בישראל.

לאחר השלמת ההתקנה,

התקנת תוסף אלמנטור

לחץ על הפעל כדי להפעיל את תוסף וורדפרס החדש שלך -

איך לעדכן תוסף וורדפרס?

זה חיוני לשמור על אתר הוורדפרס שלך מעודכן. זה כולל עדכון לגרסה העדכנית ביותר של וורדפרס וכן עדכון התבניות והתוספים שלך.

עדכון תוספי וורדפרס אינו רק הוספת תכונות חדשות. זו גם אחת הדרכים העיקריות לשמור על אבטחת האתר שלך. בגרסאות קודמות של תוסף וורדפרס עשויות להיות פגיעויות שמטופלות ומתוקנות בגרסאות מאוחרות יותר.
וורדפרס מעניקה למשתמשים שלה גמישות רבה בכל הנוגע לעדכון תוספים. משתמשים יכולים להחליט אילו תוספים צריכים להתעדכן אוטומטית.

באזור הניהול של וורדפרס, עבור אל תוספים -> תוספים מותקנים

שם תראה טבלה המפרטת את התוספים שהתקנת באתר שלך.

כדי לעדכן ידנית תוסף בודד, בחר "עדכנו עכשיו" בתיבת ההודעות הצהובה שיש בתוסף.

כיצד תוספים וורדפרס משפיעים על מהירות האתר?

השימוש בתוספים של וורדפרס אכן מעמיס במידה מסוימת על משאבי אחסון אתר הוורדפרס שלך. לפיכך, אנשים רבים מניחים שהתקנת תוספים רבים מדי תגרום לאתר שלהם להאט.
עם זאת, במציאות, לאיכות ויעילות של תוסף וורדפרס יש השפעה גדולה יותר על ביצועי האתר מאשר מספר התוספים שאתה מתקין.

תוספים באיכות גבוהה מתוכננים ביעילות מכיוון שהם תופסים משאבים מינימליים. לעומת זאת, תוספים באיכות נמוכה נוטים לתפוס משאבים שהם לא צריכים, מה שעלול להשפיע לרעה על ביצועי האתר.
לא בהכרח כל תוסף שהינו מוכר ונפוץ בוורדפרס או תבנית, היא בעלת קוד איכותי ומהיר, למעשה ההפך רבים מהם יכולים להיות כבדים מאוד ולהשפיע לרעה בביצועי אתר הוורדפרס שלכם.

אתה יכול להתקין עשרות תוספים באיכות גבוהה ואין לך בעיות. מצד שני, אתה יכול להתקין תוסף אחד או שניים באיכות נמוכה ולראות את מהירויות הטעינה שלך יורדות באופן דרמטי.
על מנת לשמור על ביצועי אתר טובים, השתמש בתוספים שהוכחו כעובדים ביעילות ואינם משפיעים על ביצועי האתר.

שימו לב שביצועי אתר גרועים יכולים לנבוע מבעיות אחרות שאין להן שום קשר לתוספי פלאגין.

אילו סוגי תוספי וורדפרס קיימים?

עכשיו כשאתה יודע מה הם תוספי וורדפרס ואיך הם עובדים, הגיע הזמן ללמוד אילו סוגי תוספים זמינים. בואו נדבר קצת על כמה מקטגוריות התוספים.

תוספי צור קשר

טופס יצירת קשר מאפשר למבקרים שלך ליצור איתך קשר במהירות ובקלות מבלי שתצטרך לסרוק באתר את כתובת הדוא"ל שלך או ערוצי תקשורת אחרים. זה יכול לשפר משמעותית את חווית המשתמש באתר שלך.

אופטימיזציה לאתר

לפי Pingdom, 34% מהמבקרים עוזבים אתרים שלוקח יותר משלוש שניות להיטען. זו הסיבה שחיוני לשמור על אופטימיזציה טובה של האתר שלך.
תוספים לאופטימיזציה של אתרים נעשים כדי לנקות את הקוד ומסד הנתונים של האתר שלך, מה שישפר את הביצועים באופן משמעותי.

אנו במייהוסט מציעים אחסון וורדפרס הכולל תוסף אופטימיזציה שעובד בצורה מושלמת עם השרת שנקרא LiteSpeed Cache אשר מציע גם אופציה לאופטימיזציה של תמונות האתר.

תוספי מטמון(שיפור מהירות וורדפרס)

תוספי מטמון יוצרים עותקים סטטיים של דפי אינטרנט המוצגים למבקרים. תהליך זה מפחית את הכמות המועברת בין הדפדפן, מסד של וורדפרס והשרת, ומשפר את מהירות האתר.

אנו במייהוסט מציעים אחסון וורדפרס הכולל תוסף מטמוןשעובד בצורה מושלמת עם השרת שנקרא LiteSpeed Cache אשר מציע גם אופציה לאופטימיזציה של קבצים סטטיים כמו CSS או JS.

אבטחה

מלבד אחסון וורדפרס מאובטח, הגנה ברמת האתר חשובה לא פחות. אתרים לא מאובטחים חשופים לגניבת נתונים, וירוסים ופריצות.
התקפות אתרי וורדפרס כל כך נפוצות עד ש-Wordfence, תוסף אבטחה פופולרי, דיווח על למעלה מ- 4 מיליארד ניסיונות התקפות.

תוספי אבטחה של וורדפרס נועדו לחסום את ההתקפות מסויימות ויכולים להגביר את אבטחת האתר שלכם.
רבים מהם עמוסים בתכונות כמו ניטור פעיל, חומות אש ועוד..

תוספים לקידום אתרים

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) היא היכולת לנהל את התוכן לקידום התוכן שלו כדי לדרג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. קידום אתרים חיוני כדי להגדיל את התנועה האורגנית לאתר שלך ולבצע מכירות אם אתה בעל אתר עסקי מקוון.

גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס הוא כלי מצוין למעקב אחר ביצועי האתר.
הוא מציע מידע שימושי שיכול לעזור לך לתקן בעיות ולשפר את הביצועים הכוללים של האתר שלך.

תוספים לבניית אתר וורדפרס

התוסף אולי הכי שימושי עבור המפתח המתחיל או הנפוץ, הוא אלמנטור, אשר מקנה לוורדפרס כל כך הרבה כלים וסיוע גם לאנשים חסרי ידע יכולת לבנות אתר אינטרנט או חנות בצורה קלה ויעילה!

אנו במייהוסט מתמחים אחסון וורדפרס לאתרים מבוססי אלמנטור.

סיכום

אחד היתרונות הרבים של השימוש בוורדפרס הוא הגמישות והיכולת להתקין תוספים רבים בתשלום וחינמיים. זו הסיבה שכל מתחיל וורדפרס צריך לדעת מהם תוספים, איך הם עובדים ואיך לנהל אותם.
במאמר זה, כיסינו את כל היסודות של תוספי וורדפרס. לאחר שלמדת מהו תוסף וורדפרס, השלב הבא הוא למצוא את התוספים הטובים ביותר שיעזרו לך להשיג את המטרות של אתר הוורדפרס שלך. 

האם אהבתם את המאמר?

אודות המחבר Dean

שמי דין חלק מתחביביי, הם ציור, עריכת ווידיאו ובדיקות QA עבור חלק מבתי התוכנה הגדולים ביותר עבור ספקי אחסון אתרים.

שווה לקרוא

תוספי וורדפרס

האם יש דבר כזה יותר מדי תוספים לוורדפרס?

  • Dean
  • 2 דקות

זה מדהים שוורדפרס היא מערכת בעלת קוד פתוח וכתוצאה מכך יש הרבה תוספים נהדרים שם, החל מאבטחת אתרים והוספת פונקציונליות נוספות לאתרי וורדפרס. קל להתקין את כולם - אבל האם יש דבר כזה יותר מדי תוספים...

תוספי וורדפרס

מה זה תוסף וורדפרס?

  • Dean
  • 5 דקות

תוספי וורדפרס הם היבט מכריע בבניית אתרי וורדפרס מכיוון שהם מאפשרים למשתמשים להוסיף תכונות נוספות מבלי לגעת בשורת קוד אחת. תוספים עוזרים להפוך את וורדפרס למערכת ניהול התוכן קלה לשימוש, הגמישה...

תוספי וורדפרס

מה זה ווקומרס? הסבר על התכונות והיתרונות

  • Dean
  • 3 דקות

האם נמאס לך כל הזמן לטפל באתר המסחר האלקטרוני(חנות האינטרנטית) שלך? יש כל כך הרבה פרטים שצריך להמשיך לעדכן, באגים שאיכשהו תמיד צריכים התאמה, ושלא לדבר על שאתה צריך לעקוב אחר כל ההזמנות והמלאי...