מה התועלת באחסון אתרי מבוסס NVMe SSD

רוב הסיכויים שאתה זוכר את הדיסקים של הכונן הקשיח המסתובב בתוך המחשב שלך, וייתכן ואתה משתמש בו במחשב האישי שלך. אם תנער אותו, אתה תפגע בו. אלה היו דיסקים קשיחים (כונני דיסק קשיח) - התקני אחסון עצמאיים המכילים פלטות מסתובבות אבל אז הגיעו כונני SSD (כונני מצב מוצק) - היורש הנוצץ והמהיר עם שבבי זיכרון הפלאש שלו. SSD הוא הדור הבא של אחסון, מהיר יותר מהדיסקים הקשיחים המכניים המסורבלים. אבל מה זה בעצם אחסון אתרים NVMe?
זהו אחד מעמודי התווך של אחסון אתרים מהיר, ובמאמר זה נסביר לך מדוע.

איך עובד NVMe SSD?

כמו כונן קשיח, כונני SSD מאחסנים כמויות גדולות של נתונים. אבל במקום לקרוא ולכתוב נתונים למגש מסתובב כמו דיסק קשיח, כונני SSD מאחסנים נתונים על שבבי זיכרון פלאש (המכונה לפעמים זיכרון פלאש NAND). SSD מכיל גם שבב בקר.
השבב הזה אחראי על מעקב אחר היכן הנתונים נמצאים במכשיר, ומוצא את הנתונים המבוקשים בתוך ננו-שניות, מה שהופך כונני SSD לכונני אחסון אתרים מהירים.

מה זה NVMe SSD?

פותח על ידי SanDisk בשנת 1991, SSD (כונן מוצק) הוא התקן אחסון המשתמש בשבבי זיכרון כדי להקליט נתונים. כונני SSD מתפקדים כמו כונן קשיח, אבל הם הרבה יותר מהירים בביצועים. הם דומים לכונן הבזק מסוג USB, בניכוי חיבור ה-USB, והם מיועדים להתקנה בתוך המחשב. ל-SSD אין חלקים נעים, וככאלה, הם אמינים יותר מעמיתיהם HDD שלהם.

סוגי SSD

שני הסוגים הנפוצים ביותר של כונני SSD הם SATA III ו-NVMe. SATA III הוא מסוג SSD הישן יותר. יש לו מחבר מדור קודם שתוכנן תחילה עבור דיסקים קשיחים, ולכן הוא תואם למגוון רחב של מכשירים. עם זאת, הוא איטי יותר מהתקן החדש, Non-Volatile Memory Express (NVMe), ולאט לאט מתבטל.

כונני זיכרון אקספרס לא נדיפים מהירים יותר, עם חביון נמוך יותר ומהירויות קריאה-כתיבה מתמשכות של 2000MB לשנייה, מאשר כונני SATA III שמגיעים עד 600MB לשנייה. כמו כן, כונני NVMe מתחברים למחשב דרך ממשק PCIe ולא SATA. שקעי PCIe מעבירים יותר מפי 25 יותר נתונים מאשר המקבילה ל-SATA.

איפה מוצאים אחסון אתרים SSD NVMe?

כונני SSD החליפו כונני HDD רבים במחשבים שולחניים ומחשבים ניידים. כונני SSD יקרים יותר מכונני HDD (אם כי הפער מצטמצם ללא הרף), כך שחלק מיצרני המחשבים משתמשים בכונני SSD קטנים יותר (בשילוב עם כונני HDD גדולים יותר לאחסון נתונים נוספים).

כונני SSD נמצאים גם בשרתים מסוימים. אצלנו ב MyHost, אנו מציעים גם אפשרויות כונן SSD וגם NVMe SSD.

רוב התוכניות שלנו מציעות אחסון אתרים NVMe SSD.

מהם היתרונות של אחסון אתרים עם NVMe?

NVMe פותחה כדי לאפשר ל-SSD לפעול במהירות הגבוהה ביותר שזיכרון פלאש מסוגל לה. NVMe מאפשר לזיכרון הבזק לעבור ישירות דרך ממשק PCI Express (PCIe). הוא מציע רוחב פס גבוה מכיוון שהוא מחובר ישירות למעבד. מלבד הביצועים והמהירות שלו, כונני NVMe חסכוניים בחשמל. במצב המתנה, כונני NVMe בקושי צורכים חשמל.

אצלנו במייהוסט אנו מבצעים שימוש בNVMe SSD ככונים הקישיחים עבור שירותי אחסון אתרים עבור אתרכם.

האם אהבתם את המאמר?

אודות המחבר Dean

שמי דין חלק מתחביביי, הם ציור, עריכת ווידיאו ובדיקות QA עבור חלק מבתי התוכנה הגדולים ביותר עבור ספקי אחסון אתרים.

שווה לקרוא

אחסון אתרים

בעיה גלובאלית בפאנל אחסון של סיפאנל

  • Dean
  • 3 דקות

אז כפי שכותרת המאמר מספרת, קיימת בעיה גלובאלית בפאנל אחסון של סיפאנל, בעיה חדשה שנמשכת במהלך החודש האחרון, הבעיה היא לא נדירה כמו בתחילת המקרה, אלא נהפכה לנפוצה יותר, ואנו מודעים לכך.אך חשוב...

אחסון אתרים

תעודת SSL חינם!?!

  • Dean
  • 2 דקות

תעודת SSL חינם!?! יש דבר כזה?! במאמרים הקודמים למדנו על איזה סוגי תעודות SSL קיימים ואיך כל אחד מהם עובד, וכמובן שלמדנו גם מה זה בכלל תעודת SSL?ואיך תעודת SSL עובדת וכיצד תורמת לאבטחת האתר וקידום האתר.תעודת SSL של Let's Encrypt היא תעודת SSL חינמית, וללא

אחסון אתרים

מהו אחסון NVMe SSD בתוכניות האחסון שלנו?

  • Dean
  • 5 דקות

האינטרנט הוא פלא טכנולוגי שהיה כוח מניע בתעשייה עד היום. זה הביא איתו אתרים ושירותי אחסון אתרים - שירותים שאנחנו עדיין נהנים מהם ועם תמיכה ויעילות רבה מחברות אחסון רבות כמו מייהוסט.