למה להשתמש בתבנית בת?

ע"י Dean, פורסם 23/06/2019

אז למה להשתמש בתבנית בת? כל הנקודה מאחורי וורדפרס היא לתת לאנשים את הכוח לבנות, לשנות, לכוון את האתרים שלהם או הבלוגים שלהם בהתאמה אישית. רק לפני עשור, אתה היית צריך לשכור מעצב מקצועי/מפתח אתרים.

כיום, אתה יכול לטפל באתר שלך בכל עת וכל זאת בעצמך.

אבל מה אם אתה רוצה לעשות משהו מאפשר מה שהתאמה אישית מאפשרת, או התבנית ובכן, זה המקום שבו עדיף לך להשתמש בתבנית בת.

למה להשתמש בתבנית בת?

נתחיל מהצד השני של המטבע:

החיסרון הגדול ביותר של תבנית בת, לא לבצע שינויים בתבנית המקורית כי ברגע שתפעיל או תשתמש בתבנית בת, כל השינויים שביצעת על התבנית המלאה יעלמו כלא היו.

עכשיו, למה אני מתכוון על ידי שינויים:

  • כל קוד עריכה ידני שנעשה לכל אחד מהקבצי PHP של התבנית
  • כל שינוי בקובץ style.css
  • כל הקבצים החדשים שאתה יכול לשים בספרייה של התבנית (זה כולל קבצי PHP, קבצי CSS, אפילו גרפיקה, פשוטו כמשמעו הכל) - זוהי בעיה נפוצה אם יש לך תבניות מקור מותאמות אישית.

אז רק כדי להדגיש את זה שוב, כל האמור לעיל ייעלם ברגע שאתה תרצה לעדכן את ערכת הנושא שלך.

ובכן, הבעיה אולי לא אכזרית אם ערכת הנושא שאתה משתמש לא עודכנה או שונתה אף פעם. עם זאת, רוב הנושאים וורדפרס איכותיים נוטים לקבל רענון בתדירות גבוהה יותר. דבר זה תקף במיוחד עבור ערכות הנושא המוגדרות כברירת מחדל בוורדפרס,
הן מתעדכנות בכל פעם שיש גרסה חדשה של של וורדפרס.

במצב כזה, אתה לא רוצה לפספס את כל הדברים החדשים ואת התיקונים שמגיעים עם עדכונים אלה. למעשה, הם עושים את העבודה באתר שלך בצורה נכונה עם הגרסאות החדשות של וורדפרס, וגם לשפר את האבטחה של כל דבר (תיקון חורי אבטחה).

 

אבל יש עוד. שימוש בערכות נושאים התבנית ילד נותן לך גם ערך מוסף בצורה של ארגון עבודה טוב יותר.

הנה הדבר, אם תנסה לערוך משהו בתוך ערכת הנושא בוורדפרס הנוכחי שלך, זה יותר קל לפשט משהו. לדוגמה, אתה יכול למחוק בטעות שורה חשובה של קוד, או אפילו קובץ שלם, וכו'

עם תבנית ילד, כל השינויים מאורגנים הרבה יותר טוב. כל קובץ שנמצא בספריית הנושא של הילד מכיל רק את הקוד שלך, כך שאין עוד קוד תוהה, "האם שיניתי את הקובץ X או לא?"
גם תוכל לעדכן את התבנית הראשית של האתר ולקבל עדכוני אבטחה ללא חשש מלעדכן את התבנית ולאבד את כלל השינויים שביצעת.

לסיכום

אם יש לך את האפשרות להשתמש בתבנית בת, או אפשרות ליצור אחת, אנו ממליצים להשתמש בה, זה יחסוך לכם המון עבודה לשינויים עתידיים וראש שקט לעדכון תבנית המקור, במיוחד מתבניות הוורדפרס החינמיות או הפרימיום.

ספרו לנו בתגובות האם אתם משתמשים בתבנית בת לאתר שלכם? או שמה יצרתם אחת במיוחד לאתר שלכם?