למה להשתמש בג'ומלה?

ע"י Liel, פורסם 08/06/2019

ג'ומלה היא מערכת ניהול התוכן השנייה הפופולרית ביותר.הוא באמצע בין וורדפרס ולדרופל במונחים של קלות השימושו והגמישות שהוא מציע. כמו וורדפרס, הוא רשום בקוד פתוח, אז ג'ומלה הוא חופשי לשימוש ובחינם ומאפשר לך הרבה חופש כיצד אתה משתמש בCMS לבנות את אתר האינטרנט שלך.

בעוד נתח השוק שלה הוא קטן יותר משל וורדפרס, עדיין למעלה מ2 מיליון אתרים רצים על גבי ג'ומלה.

גומלה ניהול

היתרונות של בחירת ג'ומלה

הוא בחינם

היותו רשום בקוד פתוח, ג'ומלה הוא לגמרי בחינם עבור כל אחד החפץ להשתמש במערכת ניהול התוכן של ג'ומלה. אבל גם כמו וורדפרס, יש תוספים ותבניות שעולות כסף. ועדיין יש צורך להשקיע בשם מתחם(דומיין) וחבילת אחסון אתרים.

יחסית קל לשימוש

בעוד ג'ומלה היא לא אינטואיטיבית ופשוטה כמו וורדפרס, הוא עדיין קל מספיק עבור רוב המשתמשים המתחילים. אבל זה דורש יותר למידה עצמית וחוש טכני ואתה יכול לצפות להשקיע יותר זמן לעבוד על אתר האינטרנט שלך כדי לקבל את מה שאתה מנסה לעשות. זה יכוללהיות שווה את זה, במיוחד אם אתה רוצה יותר שליטה על האתר שלך וביצועים גבוהים יותר

הרבה גמישות

ל - Joomla יש ספריה גדולה של תוספים שאתה יכול להשתמש כדי להוסיף פונקציונליות לאתר האינטרנט שלך.  ג'ומלה נחשב במידה רבה כמספקת גמישות רבה יותר שליטה עבור משתמשים שמוכנים לעשות קצת יותר עבודה כדי להשיג את מה שהם רוצים.

המון הדרכות

אמנם ייתכן שיהיה עליך לעבוד קשה יותר כדי ללמוד כיצד להשתמש במערכת ניהול התוכן של ג'ומלה,אך אל תדאג לג'ומלה יש קהילה רחבה והמון מדריכים ברחבי האינטרנט והיוטיוב. יש להם בלוג קהילתי,עם שיעורים חינם, פורום תמיכה קהילתי, ואפילו קבוצות משתמשים שנפגשות באופן אישי ברחבי העולם.

הרבה תבניות לעיצוב לבחירה.

לא תהיה לך כמו אפשרויות רבות כמו עם וורדפרס אבל גם בג'ומלה, אתה יכול למצוא אלפי ערכות נושא עבור ג'ומלה שתוכננו על ידי אנשי מקצוע. חלקם בחינם, ורבים אחרים הם במחירים סבירים ביותר.

רב לשוני

נקודה אחת גדולה לטובת ג'ומלה היא אפשרות ליצור אתר דו לשוני. הם מציעים למעלה מ-  75 חבילות תרגום עבור שפות מכל רחבי העולם. אם עברית אינה השפה הראשונה שלך, או אם חלק מהקהל שלך מדבר בשפה שונה ממה שאתה עושה, זוהי תכונה חשובה.

טוב עבור SEO

כמו וורדפרס, ג'ומלה מציעה מספר תוספים המסייעים למשתמשים לבצע אופטימיזציה של אתרים עבור קידום אתרים. תוספים שונים יכולים לעזור לך לעדכן את כל המטא-תגים הרלוונטיים, לנקות את הקישורים הקנוניים שלך וליצור תיאורי מטא עבור הדפים שלך.

מתאים למסחר אלקטרוני

ל - Joomla גם יש הרחבות עבור מסחר אלקטרוני המספקים את התכונות שאתה צריך למכור מוצרים דרך אתר האינטרנט שלך. חלקם בתשלום, אבל יש גם אפשרויות חינמיות כמו J2Store ו- Sellacious.

מאובטח

ג'ומלה הוא מטרה פחות חשובה עבור האקרים ונתקף בתדירות נמוכה יותר מאשר וורדפרס, אבל יש גם צוות אבטחה קטן יותר. ככלל, הם כנראה אפשרות בטוחה יותר. ואתה יכול לחזק את האבטחה של אתר  הג'ומלה שלך עם הרחבות(תוספי) אבטחה נוספים על ידי נקיטת צעדים בסיסיים כדי להגן על עצמך ועל האתר שלך.

מחפש אחסון אתרים עבור אתר הג'ומלה שלך? MyHost היא הבית לאתר האינטרנט שלך!

החסרונות של ג'ומלה

אם אתה שוקל להשתמש בג'ומלה, אתה צריך להיות מודע לחלק מהחסרונות שלה.

קשה יותר ללימוד מאשר וורדפרס.

כפי שכבר דנו, ג'ומלה היא לא אינטואיטיבית למתחילים כמו מערכת ניהול התוכן המוכרת וורדפרס. תצפה לבלות יותר זמן ללמוד את היסודות של ג'ומלה כאשר תתחיל, כמו גם ללמוד כיצד ליישם את הרחבות שונות ותכונות ברצונך להשתמש. זה עדיין בהישג יד עבור מתחילים, אתה לא חייב לשכור או להיות מפתח מקצועי כדי להבין את היסודות של המערכת. אבל זה ייקח יותר זמן.

פחות תוספים זמינים

בעוד לג'ומלה יש ספריה גדולה של הרחבות, עדיין יש לג'ומלה פחות תוספים והרחבות מאשר למערכת ניהול התוכן של וורדפרס. אם יש לך תכונות ספציפיות אתה רוצה ליישם שאינם מכוסים בספריה שלהם ואתה לא יודע איך לבנות אותם בעצמכם, תצטרך לשלם למפתח ג'ומלה מקצועי על מנת ליצור את ההרחבה שאתה צריך.

יש להם קהילה קטנה יותר מאשר וורדפרס

ג'ומלה היא מערכת גדולה אשר מניעה למעלה מ - 2 מיליון אתרים, אך עדיין לעומת וורדפרס הקהילה המשתמשת בג'ומלה היא יחסית קטנה לעומת וורדפרס, ולכן יהיה קשה יותר למצוא את התשובות שאתה מחפש באינטרנט.

ייתכן שתיתקל בבעיות תאימות

בדיוק כמו וורדפרס, ג'ומלה משחררת גרסאות חדשות מעת לעת כדי להוסיף תכונות ולתקן את הפגיעויות האבטחה, עדכונים אלה יכולים להביא בעיות תאימות עם תבניות או תוספים שאתה משתמש. בנוסף, לפעמים הרחבות בג'ומלה יכולים להתנגש אחת עם השניה ולשבור את האתר, אך כמובן שדברים כאלה קורים גם אצל וורדפרס.

קישורים נוספים - 

מה זה ג'ומלה