כמה עולה לבנות אתר וורדפרס?

ע"י Dean, פורסם 15/09/2020

כמה עולה לבנות אתר וורדפרס? כמה עולה לאחסן אתר וורדפרס? כמה עולה דומיין בשנה? אנו נסביר זאת במאמר זה, אולי אתם כבר יודעים שוורדפרס הוא מבוסס קוד פתוח(Open Source) וחינמי. עם זאת, זה רק חלק מהסיפור. אם אתם מעוניינים לבנות אתר וורדפרס, יהיה עליכם להחזיק תקציב כמעט בכל הנסיבות. עם זאת, השאלה האמיתית היא: כמה באמת אתר וורדפרס עולה?

במציאות, די קשה להציב תג מחיר ספציפי באתר וורדפרס. ככלל, סכום הכסף שתזדקק לו יהיה תלוי בעיקר בסוג ובמספר המשאבים שאתה מתכוון להוסיף לאתר.

במאמר זה, נבחן תחילה מה זה אומר כשאנחנו אומרים שהמערכת וורדפרס היא בחינם. לאחר מכן נבחן את העלויות בפועל הכרוכות בשימוש בפלטפורמה.

האם וורדפרס באמת חינמי?

הדבר הראשון שרבים דנים בו כשמדברים על עלות אתר וורדפרס הוא העלות. כשאנחנו אומרים כי וורדפרס היא "בחינם", אנו בעצם מתייחסים לתוכנת הליבה של הפלטפורמה של הקוד, הן מבחינת עלות והן מבחינת זכויות השימוש.

במילים אחרות, כמעט כל אחד יכול להוריד את תוכנת וורדפרס ולעבוד איתה כרצונו. הרעיון שעומד מאחורי תוכנת קוד פתוח - בניגוד לתוכנה הקניינית 'קוד סגור' - הוא שהיא מופצת בחינם ומציעה חופש שימוש.

ייתכן שאתה תוהה כיצד המייסדים ומפתחי וורדפרס אחרים מרוויחים כסף. הדרך העיקרית בה אנשים מרוויחים כסף באמצעות וורדפרס היא פיתוח פתרונות שונים המכוונים למשתמש המבוססים על תוכנת קוד פתוח בחינם. חברות שונות ומפתחים בודדים מספקים מוצרים ושירותים כגון ערכות נושא, תוספים ושירותי אירוח שהם מוכרים למטרות רווח.

תיתקל גם במודל Software as a Service (SaaS). הרעיון הוא למכור שירותי תמיכה כמקור הכנסה עיקרי, ולא התוכנה עצמה.

לבסוף, יש לנו WordPress.com. זהו שירות אחסון אתרים מנוהל הבנוי על וורדפרס אך מוגבל למדי ולא דומה לגרסת החינמית. עם זאת, מדובר בעצם בשירות מנוי שכבתי, והוא מוצר אחר מאשר וורדפרס המתארח בעצמו.

בעיקרו של דבר, בעוד שתוכנת הליבה חופשית להורדה ולשימוש, בהחלט תצטרך לשלם לפני שתוכל להפעיל את האתר שלך.

כמה עולה לבנות אתר וורדפרס?

בואו נפרק כמה מתחומי המפתח שתצטרכו לקחת בחשבון בעת ההוצאות ליצירת אתר הוורדפרס שלכם - החל ללא ספק מהגורם החשוב ביותר.

כמה עולה אחסון וורדפרס?

כשמדובר באתר הוורדפרס שלך, הדבר הראשון שתרצה לקחת בחשבון הוא אחסון אתרים. במילים פשוטות, זה עוזר לך לאחסן את כל קבצי האתר שלך בשרת מרוחק, כדי להציע גישה לכל גולש. אחסון וורדפרס ספציפי לוורדפרס מותאם לפלטפורמה, ובדרך כלל כולל שינויים תחת מכסה המנוע של השרת כדי לייעל את הפעלת האתר שלך.

בהתאם לצרכים שלך וסוג האתר שאתה מתכוון לבנות, עלות אחסון וורדפרס יכולה להשתנות מאוד. אתה יכול לראות מחירים שנעים בין כמה עשרות שקלים, ועד אלפי שקלים לחודש. במקרים רבים המארחים יציעו תעריפים זולים יותר עבור חוזים ארוכי טווח.

תגלה שהמשאבים המוצעים מבחינת אחסון, גיבוי, מעבד, ראם, גיבויים ותכונות ועוד תורמים למחיר גבוה יותר. תוכניות הוורדפרס היקרות ביותר הן לרוב תוכניות אחסון אתרים מנוהלות עם תכונות בקנה מידה ארגוני.

כמה עולה דומיין?

לאחר שיש לך את האחסון הנכון לאתרך, שם הדומיין שלך בדרך כלל הבא ברשימת המטלות שלך. מדובר בשתי עלויות חובה בלבד הכרוכות בבעלות על אתר וורדפרס ואתר אינטרנט באשר הוא. שם תחום הוא למעשה כתובת ייעודית ייחודית לאתר שלך שמשתמשים אחרים יכולים להקליד בדפדפן שלהם כדי לאתר את האתר שלך. יהיה עליך להשתמש בשירותיו של רשם שמות מתחם כדי להבטיח שירותים כאלה.

עלות שם הדומיין שלך תלויה ברשם ובדומיין ברמה העליונה (TLD) שתבחר (כגון .com, .org .co.il וכו '). בזמן שאתה רוכש תוכנית אחסון אתרים, תתבקש לרשום דומיין חדש או להשתמש דומיין קיים.

עלות של דומיינים יכולים לנוע בין 50-100 ש"ח בסיומות הנפוצות כמו co.il / com / org / org.il / net / info

כמה עולה לעצב אתר וורדפרס?

לפני שהאתר שלך יעלה לאוויר, תרצה לשנות את המראה שלו כך שיתאים למטרות שלך. ערכות נושא בוורדפרס משחקים תפקיד אידיאלי לעריכת עיצוב האתר שלך ,בתוך וורדפרס יש מס' רב של ערכות נושא(תבניות וורדפרס חינמיות) בחינם להתקנה ולהפעלה.

עם זאת, אם אתה מחפש משהו שיעמוד בדרישות הייחודיות שלך, ייתכן שתרצה לבדוק נושאי פרימיום. בממוצע, הם יעלו בין 40-100 דולר, ולעתים קרובות תקבלו תמיכה ייעודית, עדכונים שוטפים ועוד הרבה מעבר לכך.

ייתכן שתרצה לשקול להעסיק מעצב וורדפרס מקצועי אם יש לך דרישות שאתה לא מסוגל ליישם בעצמך. שירות מסוג זה כרוך בעלות גבוהה, ותרצו להקדיש נתח כספי גדול יותר של בין 3-5 ספרות לפיתוחו.

כמה עולים תוספי וורדפרס?

התחום האחרון הוא תוספים. תוספי וורדפרס מוסיפים פונקציונליות נוספת לאתר שלך. בדיוק כמו ערכות נושא, תוכלו לגלוש באלפי תוספים מלאים בספריית התוספים של וורדפרס. התוספים הוורדפרס החיוניים ביותר הם לעתים קרובות בחינם לשימוש, ואנחנו טוענים שיש פחות צורך באפשרויות פרימיום, אלא אם כן אתה זקוק לפונקציונליות ספציפית.

אם תוספי פרימיום נמצאים ברשימת 'חובה' שלך, אתה יכול לצפות לשלם בין 10-50 דולר לשנה עבור כמה תוספים בודדים. 

באופן כללי, בתוספי הוורדפרס היקרים ביותר יש קבוצות תכונות מורכבות יותר, או משלבים מקרי שימוש מרובים - כגון תוספי אבטחה או מסחר אלקטרוני או בוני אתרים כמו אלמנטור.

סיכום

לסיכום, ברור שבניית אתר וורדפרס כמעט בוודאות תעלה לכם כסף. למרות שתוכנת הליבה חופשית להורדה ולשימוש, סביר להניח שתצטרך לרכוש אלמנטים נוספים כדי לעזור בהכנת האתר שלך למבקרים שלו.

להלן ארבעת המרכיבים החשובים הבסיסיים של אתר וורדפרס וכמה אתה יכול לצפות לשלם עבורם:

אחסון וורדפרס -  אנו בMyHost מציעים חבילות אחסון וורדפרס במחירים משתלמים והחל מ - 19 ש"ח לחודש.

רישום דומיין/חידוש דומיין - המחירים נעים בין 50-100 ש"ח לשנה למרבית הסיומות.

ערכות נושא - ניתן להשתמש בחינמיים כמו Astra/OceanWPP אך ערכות נושא פרימיום הנעים בין 40-100 דולר הם השקעה טובה.

תוספים - רבים מהם בחינם, אם כי תוסף פרימיום עלותו בערך בין 10-100 דולר עבור תוסף פרימיום ספציפי.