האם עליכם להשתמש במיילים של אחסון אתרים?

ע"י Dean, פורסם 27/12/2020

יש הרבה החלטות חשובות שצריך לקבל כשאתה הופך את העסק שלך באופן מקוון - בחירת ספק אחסון אתרים ודואר אלקטרוני היא אחת מהן. יש שם עשרות ספקי אחסון אתרים המכסים את כל השירותים בשירותים מקצועיים. עסקים מסוימים בוחרים להשתמש באותו אחסון אתרים הן עבור אחסון האתר והן עבור תיבות הדוא"ל שלהם, בעוד שאחרים בוחרים להשתמש בספקי אחסון ושירות שונים עבור כל אחד מהם. אף על פי שאין תשובה נכונה או שגויה בכל הנוגע לבחירת מארח, הגודל והתקציב של העסק שלך יקבעו לעיתים קרובות באיזו אפשרות תבחר.

אם אתה שוקל אם להשתמש במיילים של ספק אחסון האתרים שלכם (או אם אינך בטוח מה יש למארח אתרים ולמארח דוא"ל), כדאי להבין את היתרונות והחסרונות של אחסון שיתופי כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך. ועבור והעסק שלך.

מה ההבדל בין אחסון אתרים ואחסון תיבות מייל?

עם כל כך הרבה שירותי אחסון שונים זמינים ברחבי האינטרנט, ועם כמה ספקים שמציעים תוכניות משולבות, זה יכול להיות מבלבל להבין את ההבדל בין אחסון אתרים לאירוח דוא"ל. להבהרת האפשרויות שלך, הנה סיכום מהיר של מה שני השירותים כוללים:

אחסון אתרים - בקיצור, מארח אתרים הוא שירות המאפשר לעסק, לארגון או לאדם לפרסם את אתר האינטרנט שלו באינטרנט ולהפוך אותו ל"חיי" לכולם באינטרנט. אחסון אתרים יקצה שטח עסקי לאחסון הקבצים שלו בשרת האינטרנט, ואז אתר האינטרנט שלו יכול להיות פעיל ונגיש באופן מקוון.

אירוח דוא"ל - מארח דוא"ל הוא ספק שמשכיר את שרתי הדוא"ל למשתמשים שלהם. באמצעות מארח דוא"ל, עסקים יכולים להשתמש בשם הדומיין שלהם בדוא"ל שלהם ולנהל את הדוא"ל הנכנס והיוצא שלהם על ידי שרת דואר ייעודי.

האם אתה צריך להשתמש בשניהם?

אירוח אתרים ודואר אלקטרוני הם שני שירותים נפרדים ויכולים לפעול באופן עצמאי זה מזה. אתה יכול להקים אתר ללא מארח דוא"ל, ולהיפך, אתה יכול להשתמש במארח דוא"ל אם גם אין לך אתר.

אמנם אירוח דוא"ל אינו הכרחי באתר שלך, אך הוא יכול להועיל להפליא עבור העסק שלך וניתן לקשר אותו בקלות לשם הדומיין שלך - בין אם האתר שלך מתארח אצל אותו ספק ובין אם לאו.

יש הרבה יתרונות לשימוש במארח דוא"ל על פני ספק דוא"ל בחינם. אירוח דוא"ל מאבטח את תיבת הדואר הנכנס שלך ומבטיח שתוכל לגשת לדוא"ל שלך בכל מקום, כל עוד יש לך חיבור לאינטרנט. שימוש בפתרון אירוח מאפשר לך לבחור את שם תחום הדוא"ל שלך, כלומר תוכל לשלב את שם העסק שלך בדוא"ל שלך ולהוסיף נופך של מקצועיות.

שימוש באחסון אתרים ומיילים מספק האחסון אתרים - כן או לא?

דוא"ל הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור בעל עסק קטן ויכול לחולל שינוי אמיתי בהצלחה שלך, במכירות ובשביעות רצון הלקוחות שלך. הרבה עסקים - גדולים וקטנים - פונים למארח דוא"ל בכדי לייעל את המיילים העסקיים שלהם, בעוד שחלקם בוחרים להשתמש באותו אתר ובמארח הדוא"ל (המכונה גם "אירוח חבילות").

זה הנפוץ ביותר שעסק משתמש באותו פיתרון גם לאחסון האינטרנט וגם לאחסון הדוא"ל שלהם, אבל זה לא בהכרח אומר שזו האופציה היחידה או הנכונה או החכמה לעשות. האם אתה צריך להשתמש באותו ספק אחסון לאתר ובאותה ספק אירוח דוא"ל? זו החלטה חשובה שצריך לקבל, והאפשרות הטובה ביותר תשתנה מעסק לעסק, תלוי מה אתה מקווה צריך מהשירות.

להלן פירוט מלא של היתרונות והחסרונות בשימוש באותו אתר ובאיחסון דוא"ל שיכול ליעזור לך להחליט:

יתרונות אחסון אתרים שיתופי

קל להתקנה - השימוש באותו ספק אחסון פירושו שאינך צריך לנהל את הדוא"ל שלך בחשבון נפרד.

חסכוני - מארחי אתרים זורקים לעתים קרובות אירוח דוא"ל כחלק מעסקת חבילות, כלומר תוכלו להשתמש בשני השירותים במחיר זול בהרבה מאשר להשתמש בשני ספקים עצמאיים.

רוב אותן הטבות בשימוש במארח דוא"ל - אם אתה משתמש בשירות אירוח אתרים עבור הדוא"ל שלך, עדיין תקבל גישה לרוב היתרונות של שימוש במארח דוא"ל עצמאי כגון שם דומיין, וגישה לדוא"ל שלך לניהול התיבת המייל.

אפשרות למספר תיבות מיילים - חלק משירותי האירוח המשותפים מציעים אפשרות לארח מספר חשבונות דוא"ל קטנים במחיר קבוע אחד כחלק מחבורת האינטרנט והדואר האלקטרוני שלהם.

אפשרות קיימא לעסקים קטנים - אירוח אתרים וכתובות דוא"ל משותפים הוא לרוב בשימוש על ידי עסקים קטנים, שיש להם פחות כוח אדם ופיננסים כדי לחלק את השירותים בין שני ספקים.

חסרונות אחסון תיבות מייל בשירותי אחסון אתרים

אירוח שיתופי צורך שטח דיסק מהחבילה שלך והשירות מוגבל יותר ונועד לשימוש בסיסי - השימוש באותו מארח עבור אתר האינטרנט שלך וגם עבור הדוא"ל שלך פירושו שכל הדואר הנכנס והיוצא שלך, כמו גם כל קבצים מצורפים מהתכתבות שלך, נשמרים באותו חשבון ומשתמשים בשטח דיסק יקר, כמו גם רוחב הפס שעשוי להגיע לאתר שלך. ובנוסף שירות תיבות של אחסון אתרים מציע פונקציות בסיסיות יותר, מוגבלות יותר משום שלא מדובר בשירות העיקרי של השרת המאחסן, ששמו כמובן הוא "אחסון אתרים" ולכן תיעדוף השרת הוא כמובן בבקשות הקשורות לתהליכי PHP או MYSQL וכד' ופחות לתיעדוף מיילים.

שרתים שנכשלו פירושם כיבוי מוחלט - על ידי שימוש באותו אתר ובמארח דוא"ל, אתה חשוף להחשכה מוחלטת אם הספק יפסיק. אמנם מאוד לא סביר, אך אם כל השרתים נכשלים, הלקוחות לא יוכלו ליצור איתך קשר דרך האתר שלך או באמצעות הדוא"ל שלך, ובכך לחתוך את כל צורות התקשורת. ובנוסף בעת מעבר מספק לספק יש סבירות גבוהה שהתיבה אינה תעבור איתך ותצטרך להתחילה מחדש.

לא מתאים עבור עסקים גדולים / עסקים שרוב פעילותם במייל - ככל שהעסק שלך גדול יותר, כך תצטרך יותר תמיכה במסד נתונים ותצורת שרתים גבוהה יותר, וזה מעמיס על יתר המידה עבור רוב חבילות חבילות אחסון האתרים המשותפות.

אירוח אתרים ואימיילים משותפים - סיכום

שימוש באותו אתר ובמארח דוא"ל יכול לחסוך כסף לעסק ולהפוך את תהליך ההגדרה לקל להפליא. ישנם עשרות עסקאות חבילות מציאה זמינות אם תבחר להשתמש באותו ספק אחסון אתרים, ואירוח משותף יכול אפילו להיות מנוהל עבורך על ידי ספק חיצוני כדי להקל עליך מהצד הטכני של הדברים.

אם אתם מחפשים שירות דוא"ל בעל תמיכה נרחבת יותר, פחות בסיסי ויותר חכם, למעשה זה יכול להיות יתרון יותר להשתמש בשני שירותים נפרדים לאחסון אתר האינטרנט והדוא"ל שלכם.

בסופו של דבר, אם אתם מחפשים שירות דוא"ל זול, קל לשימוש ובסיסי, חבילת אחסון אתרים רגילה היא אופציה נהדרת עבורכם. אם העסק שלך זקוק לשירות דוא"ל שיכול לתמוך במסד נתונים גדול יותר תוך שמירה על פונקציונליות גבוהה יותר, תרוויח ראש שקט ע"י שימוש במארח דוא"ל נפרד המתמחה בשירותי מייל כמו Gsuite או 365.

העברת דוא"ל ממושכת אם תחליף ספק אינטרנט - אם תרצה להעביר את אתרך לשרת אחר, התהליך הוא הרבה יותר מסובך אם אתה משתמש באותו מארח עבור הדוא"ל שלך. העברת אתרים קלה יחסית, אך העברת דוא"ל יכולה להיות מאוד מסובכת ומאתגרת, או בלתי אפשרית.

מדוע עסקים עדיין משתמשים באותו אחסון ושירות עבור אתר אינטרנט ותיבות דוא"ל?

למרות היתרונות של שימוש במארחים נפרדים, הרבה עסקים עדיין נוטים להשתמש באותו שירות של מאחסן האתר ובשירותי תיבות דוא"ל.

עסקים מסוימים, במיוחד עסקים קטנים, עדיין בוחרים להשתמש באותו אתר ובמארח דוא"ל מכיוון שהם אינם בקיאים לחלוטין בעולם האירוח, והם רוצים שכל הנתונים שלהם יהיו נגישים בקלות במקום אחד.

הרבה עסקים המשתמשים באירוח משותף עובדים גם הם על תקציב נמוך. בעבר, שימוש בשני שירותים נפרדים דרש מצוות ה- IT וכוח אדם נוסף להפעיל שרתי דואר פנימיים, דבר שעסק קטן יותר לא יכול היה להרשות לעצמו לעשות.

הפעלת חשבון דוא"ל דרך מארח נפרד היא תמיד יקרה יותר במקצת מעסקת חבילות אירוח משותפות, ולכן רבים מהעסקים החדשים והקטנים עדיין בוחרים להשתמש באירוח משותף בעיקר בתחילת הדרך של העסק שלהם.

בחירת ההחלטה הנכונה

בחירת פתרון אירוח נכון היא מכריעה כאשר רוצים לעלות את העסק שלך לאוויר באינטרנט. חשוב על ספק האירוח שלך כעובד שכיר; אתה רוצה לבחור את המועמד הטוב ביותר לתפקיד.

בכל הנוגע לבחירת פתרון אירוח הדוא"ל שלך, סביר להניח שגודל העסק ותקציבו יהיו הגורם המכריע. עסקים קטנים עם פחות הון עצמי בוחרים לעתים קרובות להשתמש באותו שירות הדוא"ל הבסיסי של חבילת האחסון אתרים שלהם, וזאת האפשרות הטובה ביותר בהתחלה. חברות או עסקים או אנשים שעיקר העבודה שלהם היא במייל וחשוב להם התמיכה, המהירות ההגבלות והפילטרים ועוד של תיבה מקצועית, אשר יכולים להשקיע סכומים נמוכים בעלות חודשית, עדיף שיבצעו הפרדה בין הרכישה של שירות אחסון האתרים ולבין ספק המיילים שלהם.