איך ניתן להגביר אבטחה לאתר אינטרנט?

ע"י Dean, פורסם 16/12/2020

איך ניתן להגביר אבטחה לאתר אינטרנט? לא משנה כמה יכולת הידע שלך בפיתוח בקוד כמתכנת או בוורדפרס, חשוב לשמור על הפרוייקט שלך מאובטח ככל שניתן. הרבה אנשים מתפקסים על עיצוב בעת פיתוח האתר אבל שוכחים את מה שעומד מאחורי כל זה. במאמר זה נדבר על הרשימה שיש לבצע כדי לאבטח טוב יותר את האתר שלנו. 

עם האיום ההולך וגובר של האקרים או בוטים זדוניים ברחבי האינטרנט, אבטחת אתרי אינטרנט הפכה לנושא מבוקש יותר מאי פעם. זו הסיבה שתרצה לספק אימות מאובטח ולהצפין את כל החיבורים בפרויקטים שלך(SSL), לצד שיטות עבודה מומלצות אחרות.

בפוסט זה, אנו נשתף רשימת בדיקות מומלצות שיסייעו לך בשפר את ההגנה והאבטחה על האתר שלך.

מדוע אבטחת אתרים חשובה

איך ניתן להגביר אבטחה לאתר אינטרנט?

ההערכה היא שמתקפת סייבר מתרחשת באינטרנט כל 40 שניות. יתרה מכך, כ- 40 אחוז מבעלי העסקים חשים כי סיכוני אבטחת הסייבר שלהם גדלים. כאשר תוכנה זדונית מדביקה אתר, היא יכולה בקלות לאסוף נתונים או אפילו את כל משאבי השרת המוקצים אליה, לשרוף את הדומיין במנועי החיפוש ובתוכנות אנטי וירוס שונות, הפצת ספאם, קלוקין, פישיינג, פופאפס הפניות לאתרים אחרים, ניסיונות להתקנת וירוסים את הגולשים ועוד רבים אחרים.

במילים אחרות, תוקפים יכולים לקבל גישה לנתונים רגישים השייכים למבקרים באתר קיימים וחדשים כאחד. מלבד גניבת המידע שלהם, כלי פריצה אוטומטיים יכולים גם להדביק מחשבים. בגלל אלפי תוכנות זדוניות חדשות שנוצרות מדי יום, תצטרך להקפיד לשמור על האתר שלך - ועל הלקוחות(גולשים) שלך.

ההשפעה הכספית של התקפות רשת היא משמעותית גם כן. בדרך כלל יקר לבצע ניקוי אתרים ממוניטין רע או מוירוסים. מכיוון שמידע רב על המשתמשים נמצא בסיכון במהלך מתקפות סייבר.

איך ניתן להגביר אבטחה לאתר אינטרנט?

בניית אתרי האינטרנט של לקוחותיך מתוך מחשבה על אבטחה תחסוך לך, לקוחותיך ומשתמשי הקצה באתרים שלהם הרבה מאוד בעיות. הנה רשימת ביקורת לאבטחת אתרים בארבעה נקודות שיכולה לעזור לך לשפר את אבטחת בפרויקטים שלך.

בחר אחסון אתרים מאובטח

אבטחת האתרים והיישומים שלך מתחילה בחברת אחסון האתרים שלך. כמעט בלתי אפשרי לקיים פרויקט מאובטח אם הספק שלך לא משתמש בשרתים איכותיים ומוגדרים נכון ובשירותים מנוהלים כראוי.

בבחירת אחסון אתרים, חשוב להשוות את האפשרויות שלך על סמך מידת ניהול השרתים שלהם ואילו כלים הם מציעים כדי להגן על הפרויקטים שלך. למרות שזה בלתי אפשרי להבטיח 100 אחוזי אבטחה, ספק מאובטח יספק בדרך כלל את הדברים הבאים:

 • מערכת הפעלה מאובטחת ותוכנה
 • גיבויים אמינים ושחזור פונקציונליות
 • תמיכה בפרוטוקול Secure Sockets Layer (SSL)
 • זמן פעולה סטנדרטי בתעשייה
 • סריקה והגנה על תוכנות זדוניות
 • הפחתת התקפות מניעת שירות (DDoS)
 • יישום חומת האש פעילה

בדרך כלל מארחי אתרים נותנים אישורי SSL כאחת ההצעות העיקריות שלהם. תכונה זו היא קריטית להצפנת החיבור בין שרת האתר שלך לדפדפני הגולשים באתר שלך. תכונה נוספת שעל חברת אחסון האתרים שלך היא היכולת לסרוק אחר תוכנות זדוניות(וירוסים).
ושימוש בחומת אש פעילה עם חוקיות של Modsecurity.

הצפן את כל החיבורים על ידי שימוש בSSL

לאחר שבחרת בחברת אחסון אתרים מאובטח, הנקודה הבאה שעליך לשקול היא הצפנת כל החיבורים לאתר שלך. זה חשוב במיוחד עבור אתרים הדורשים כל סוג של רישום או עסקה כמו חנות אינטרנטית.

כפי שכבר הזכרנו, שימוש בתעודת SSL הוא המקום העיקרי להתחיל בו. אתה יכול לאבטח את האתר שלך עוד יותר על ידי הטמעת Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS).

כמו כן, אם רישום אוטומטי מופעל באתר שלך, דאג לספק רק שמות משתמש ייחודיים ובלתי צפויים. גורמים אחרים חשובים לא פחות שיש לקחת בחשבון כוללים יישום OAuth ואסימונים לאיפוס סיסמה.

השתמש בחומת אש(WAF)

WAF הוא כלי רב עוצמה שיכול לחסוך לך ולעסק שלך טרחה רבה. זה מאוד שימושי לגילוי ומניעה של התקפות, במיוחד מבוטים אוטומטיים.

השימוש העיקרי בחומת אש הוא לפקח על התעבורה של Hypertext Transfer Protocol (HTTP), הרגיש משמעותית לסיכוני אבטחה מאשר תעבורת HTTPS. חומת האש של ModSecurity וכלים דומים שלנו עם Imunify360 מקלים ביעילות על התקפות נפוצות כגון הזרקות SQL, Scripting Cross-Site (XSS),  ועוד.

למעשה, כשאתה משתמש ב - WAF, נוצר מגן בין אתר האינטרנט שלך לשרת ולאינטרנט. כל לקוח אינטרנט חייב לעבור דרכו לפני שהוא מגיע לשרת. קבוצה של כללים שהוגדרו מראש מסננת תנועה זדונית ומגנה על אתרים מפגיעות.

שמור על המידע שלך

פירצות אבטחה יכולים לנצל בקלות הוא מאגר המידע וכלל המידע המאוחסן באתר. בדרך כלל, יהיה עליכם לאחסן מידע רב (על העסק והלקוחות שלכם) בשרת של אתר האינטרנט שלכם. עם זאת, דאג לאחסן רק את הנתונים שאתם באמת זקוקים להם.

התייחס תמיד לנתונים רגישים כגון פרטי כרטיס אשראי, כתובות דוא"ל ומידע מזהה אחר בזהירות רבה ככל האפשר.

מסקנות

כדי שכל עסק יהיה רווחי באמת בכל הפלטפורמות אינטרנטית, אבטחה מהשורה הראשונה היא גורם חשוב שיש לתת עליו את הדעת. כמפתח אתרים, חובתך לספק זאת בכל הפרויקטים שלך.

בואו נסתכל עוד על הנקודות החשובות שתרצו לזכור בכדי לאבטח את הפרויקטים שלכם לפיתוח אתרים:

 • בחר בחברת אחסון אתרים מאובטחת.
 • הצפן את כל החיבורים על ידי שימוש בSSL ושימוש בפרוטוקול HTTPS.
 • השתמש בחומת אש פעילה(WAF).
 • שמור על המידע שלך.
 • שמור על הקוד מעודכן ומאובטח.