איך להתמודד עם תעבורה עצומה?

ע"י Liel, פורסם 06/10/2018

ככל שהאתר שלך מקבל יותר תנועה, כך אתה צריך להיות מאושר יותר. אחרי הכל, יותר מבקרים בדרך כלל מתרגמת להמרות משופרת, רווחים טובים יותר ודירוג גבוה יותר במנועי החיפוש. עם זאת, עלייה בלתי צפויה בתנועה על פני תקופה קצרה של זמן יכולה להמיט הרס על השרת שלך.

ספייק התנועה עלול לקחת אותך בהפתעה, אבל יש דרכים להתכונן מראש. חלק משיטות אלה ישפרו אפילו את הביצועים הכוללים של האתר שלך, וזה בהחלט יתרון.

במאמר זה, אנחנו הולכים לחפור עמוק יותר לתוך מדוע עליות בתנועה יכולות להשפיע לרעה על האתר שלך. ואז נדבר על שתי דרכים שאתה יכול להתמודד עם עומסי תנועה גבוהים ולמזער השפעות שליליות שלהם. 

למה גדילה פתאומית בתנועה יכולה להשפיע אתר האינטרנט שלך

מבקרים חדשים באתר שלך זה תמיד חדשות טובות. עם זאת, יש תנועה מסויימת שכל שרת יכול לטפל לפני שהוא מתחיל להראות את המתח. אם זה יקרה, המבקרים החדשים והוותיקים שלך עשויים להיתקל בזמני טעינה ארוכים או שגיאות כאשר הם מנסים לבקר באתר שלך.

במילים אחרות, חבילות אירוח מסוימים לא יוכלו להתמודד עם מאות ביקורים סימולטניים לאתר שלך מבלי להאט עד כדי זחילה.

אם אתה מפעיל בלוג, למשל, ויש לך פוסט שהולך ויראלי, הזרם הפתאומי של תנועה יכול באופן זמני לשבש את האתר שלך אם זה באמצעות תכנית אחסון אתרים שיתופית. שדרוג התוכנית שלך במקרה זה עשוי להיראות כמו פתרון פשוט. עם זאת, זה לא משהו שאנחנו ממליצים לך לקפוץ באופן עיוור. תוכניות טובות יותר נוטים להיות יקרים יותר, כך אתה רוצה לוודא כי תנופת התנועה תתרגם לצמיחה ארוכת טווח לפני שאתה הולך להרחיב את התקציב שלך.

ככלל אצבע, ייתכן שתרצה להמתין כמה ימים/שבועות לאחר שיש לך פוסט או דף זה שהופך לויראלי לפני שתחליט אם זה שווה לשדרג את חבילת אחסון האתרים שלך. אם התוכן שלך הוא מרתק, רוב הסיכויים הם כי הרבה מהמבקרים החדשים יחזרו.

דרכים חכמות להתמודד עם עלייה פתאומית בתנועה

אם אתה רוצה לוודא כי האתר שלך יהיה מסוגל להתמודד עם עומסי תנועה, להלן שתי האפשרויות הטובות ביותר שלך. הראשון מאפשר לכם לפעול לפני עומסי התנועה הגבוהה שלך, בעוד האחרים עוזרת לך להתמודד עם העלאות תנועה לטווח ארוך.

1. המשתמש ברשת להעברת תוכן (CDN)

רשתות אספקת תוכן (CDNs) הן שירותים שמאחסנים עותקים של אתר האינטרנט שלך במרכזי נתונים ברחבי העולם (דבר זה מכונה "אחסון במטמון"). כאשר מישהו מנסה לגשת לדף שמור, הוא יקבל עותק מאחד ממרכזי הנתונים האלה, במקום השרתים העיקריים של מארח האינטרנט שלך. זה מכניס פחות עומס על השרת, והוא יכול לגרום לשיפור זמני טעינה מהירה עבור המבקרים שלך.

למרבה הצער, זה יכול להיות קשה לשלב CDN עם האתר שלך כבר במצב של עומס תנועה. במילים אחרות, עדיף אם אתה מיישם את הטכניקה הזאת לפני עומס התנועה הופכת לדבר ריאלי. רוב שירותי CDN מציעים רק תוכניות פרמיה, שכן זה שירות יקר לספק. עם זאת, Cloudflare מאפשר לך להשתמש בשירותיה בחינם, כלומר, זוהי אפשרות טובה עבור אלה ללא תקציב.

עליך להשתמש בתוכנית חינם של Cloudflare לאחסן במטמון עותק של דף הבית שלך לכל הפחות.

2. לבחור פתרון אירוח אתרים גמישים

כפי שהזכרנו קודם לכן, הדרך הפשוטה ביותר להתמודד עם עומסי תנועה גבוהים היא לשדרג את תוכנית האירוח שלך. לדוגמה, אם אתה משתמש באירוח שיתופי, אתה עלול לשקול מעבר Virtual Private Server (VPS) תוכנית. גישה זו מומלצת אם גידול בתנועה נמשכת לאורך זמן (או במילים אחרות, אם זה נראה קבוע).

אם אתה עדיין לא בטוח אם אתה צריך תוכנית חזקה יותר כמו שרת וירטואלי, ייתכן ששדרוג החבילה לחבילה גדולה יותר והספקת משאבים גדולים יותר לחבילה שלך יספיקו לך.

סיכום

אם אתה כבר נקטת בצעדים כדי להתכונן עבורם, עומסי תנועה יכולים להיות ברכה לאתר שלך. כל עוד התוכן שלך הוא מעניין, כמה מאותם מבקרים כנראה יהפכו לקבועים, והתנועה שלך צריכה לגדול בטווח הארוך. עם זאת, אם אתה לא מוכן לזה, עלייה חדה התנועה יכול להקריס את האתר שלך ולהשאיר למבקרים רושם רע.

החדשות הטובות הן כי הכנה לעליות פתאומיות בתנועה הוא לא דבר מסובך כמו שאתה עשוי לחשוב. אתה רק צריך להבטיח כי האתר שלך הוא מותאם היטב לפני האירוע. שוב, הנה שני הצעדים שתרצה לנקוט:

  • השתמש ב- CDN.
  • שדרג את חבילת האחסון שלך

האם יש לך שאלות על כיצד להתמודד עם עלייה פתאומית בתנועה לאתר האינטרנט שלך? אל תהסס לשאול אותנו כאן בתגובות.