איך לבחור תבנית לוורדפרס?

ע"י Dean, פורסם 07/04/2020

וורדפרס מפעילה למעלה מ- 75 מיליון אתרים ברחבי העולם. אף על פי שאתרים אלה בנויים מקוד הליבה של וורדפרס, הם נראים ומתפקדים בצורה שונה מאוד, בזכות המערך האינסופי לכאורה של ערכות נושא(תבנית) והתוספים השולטים במראה ותכונות של האתר. אז איך לבחור תבנית לוורדפרס? ערכת הנושא(תבנית) של האתר שלך מציגה את המסר שלך לעולם, ולכן חשוב לבחור נושא שמשקף את יעדי האתר ואת הטון שלו. יותר מ 3900 ערכות נושא קיימות בוורדפרס בחינם, כך שבחירת התבנית הנכונה לאתר שלך יכולה להיות אתגר. מאמר זה יספק מספר עצות כיצד לבחור תבנית לאתר הוורדפרס החדש שלכם.

כיצד פועלים תבניות בוורדפרס?

אתרי וורדפרס זקוקים לשלושה אלמנטים חיוניים: קוד הליבה, התוספים ותבניות. ליבת וורדפרס היא למעשה הקור הבסיסי של הוורדפרס(הקור של הוורדפרס הוא ליבה שלו), אך התאמה אישית של אתר זה תלויה בבחירות בעל האתר בבחירה של תבניות ותוספים כדי לשלוט במראה האתר ובפונקציות בו. שילובים שונים של אלמנטים אלה מהווים את השונות העצומה באתרי וורדפרס, מבלוגים אישיים קטנים ועד לאתרים מורכבים של תאגידים גדולים.

ערכות הנושא של וורדפרס הן קבוצות של קוד נוסף המותקנות בליבת וורדפרס. כל אתר וורדפרס זקוק לתבנית כדי לתפקד. הנושא מכתיב עיקרי יסוד, כגון מראה ומתווה של אתר וורדפרס. זה גם מספק לך מגוון אפשרויות התאמה אישית, כך
שתוכל ליצור את אתר הוורדפרס המושלם שלך. נושאים מסוימים מגיעים גם עם תכונות נוספות המיועדות לתמוך בנושאים ספציפיים, כמו צילום או מסחר אלקטרוני.

ניתן להתקין ערכות נושא ישירות מלוח הבקרה של מנהל האתר שלך.

ניתן לרכוש או להוריד ערכות נושא בחינם מקהילה עולמית של משתמשי וורדפרס ממפתחים מרחבי העולם. מכיוון שוורדפרס היא תוכנה חינמית ובעלת קוד פתוח,
כל אחד יכול לעצב תבניות או לבנות תוספים ולהציע אותם דרך מקומות שוק מקוונים או דרך הספרייה החינמית.

ניתן להתקין ערכות נושא ישירות לקבצי הקוד של האתר שלך בעזרת הכלי לעלאת תבניות בלוח הבקרה של ניהול הוורדפרס.  בחר את הנושא הרצוי ולחץ על "התקן".
לאחר התקנת קבצי העיצוב, הפעל את העיצוב והתחל להתאים אישית את התכונות שלו. כדי להתקין נושא שנרכש או הורד במקום אחר, פשוט העלה את הקובץ למתקין שבלוח הבקרה ופעל לפי ההוראות שסופקו לך מאותו מפתח התבנית.

אם ברצונך לשנות את התבנית שלך, אתה יכול להתקין ולהפעיל תבנית אחרת בכל עת - אך הדבר עלול להוות כמה בעיות. ערכת נושא חדשה עשויה שלא להציג את התוכן שלך באותו אופן,
והיא עשויה לא להשתלב היטב עם תוספים שהותקנו בעבר או תכונות אחרות של התבנית הקודמת.

בחירת התבנית המתאימה לאתר הוורדפרס שלך

בחר את התבנית המתאימה ביותר עבור אתר הוורדפרס שלך אך הבחירה שלך תלויה בגורמים כמו יעדי האתר, רמת המיומנות והתקציב שלך. ערוך רשימה של התכונות(אפיון) שהאתר שלך זקוק להן בכדי שהאתר שלך יעבוד כפי שאתה רוצה.
החלט אם ברצונך לשלם עבור תבנית פרימיום שיכולה לחסוך המון זמן וכאבי ראש או ברצונך להשתמש בתבנית חינמית.

שקול את מטרת האתר שלך

חפש אחר תבנית המשקפת את מהות המותג והמסר(נושא) שלך. שקול צבעים, פריסות וגופנים אשר מושכים את הקהל שלך. תבניות מסוימות עלולות להיות מושכות עין, אך קשה לקרואם - בעיה מסוימת עם ערכות נושא "חשוכות". אחרים עשויים לא להעביר את המסר הנכון למותג שלך. וודא התבנית שלך משלמה היבטים אחרים של המיתוג שלך ואת הטון שאתה רוצה להעביר.

בחר תבנית שתומכת בתוספים פופולריים

לא משנה לאיזה תבנית תבחר, האתר שלך יהיה כמעט ודאי זקוק לתוספים בכדי להוסיף את כל התכונות הרצויות לך. כמה ערכות נושא מגיעים עם תכונות תוסף מסוימות שכבר הותקנו. לדוגמה, ערכות נושא של מסחר אלקטרוני עשויות לכלול דפי מוצר ותכונות עגלת קניות. וודא שהנושא שלך יהיה תואם לתוספי מפתח של וורדפרס לדברים כמו אבטחת אתרים, ניהול הערות ומסחר אלקטרוני. תוספי וורדפרס פופולריים ואיכותיים מתעדכנים לעיתים קרובות, ולכן חשוב שהנושא שלך יהיה תואם לגירסה האחרונה ויכול להכיל עדכונים כפי שהם מופיעים.

בחר תבנית שמתאימה לכישורי הבניה בוורדפרס שלך

ערכות נושא של וורדפרס זמינות למשתמשים בכל רמות המיומנות, ולכן חשוב לבחור נושא שמתאים ליכולות שלכם. אם אינך מעצב או מפתח, חפש תכונות וכלים של נושא המאפשרים לך להתאים אישית ולנהל את האתר שלך מבלי לערוך את הקוד שלו. אחד הכלים הללו הוא בונה הדפים. בונה דפים יכול לעזור לך ליצור דפים ייחודיים ומושכים בקלות וגרירה ושחרור. לקבלת שליטה רבה יותר במראה האתר שלך ללא קידוד או ידע בקוד, בדוק ערכות נושא פוטנציאליות לפונקציונליות של בונה העמודים, או תאימות לתוספים פופולריים של בונה דפים כמו אלמנטור עם התבנית Hello

שקול את היתרונות והחסרונות של ערכות נושא חינמיות ופרמיום

ישנם אלפי תוספים  ןתבניות לוורדפרס בחינם. אם אין לך תקציב, ערכות נושא עבור וורדפרס בחינם יכול לספק פונקציונליות ותאימות חיוניות עם תוספי מפתח של וורדפרס ללא עלות נוספת. עם זאת, בדרך כלל לא ניתן להתאמה אישית של ערכות נושא בחינם, וסביר להניח שמפתחים לא יציעו שדרוגים או תמיכת משתמשים. ערכות נושא פרימיום כוללים בדרך כלל תמיכה ועדכונים, כמו גם תכונות שימושיות אחרות. המחירים נעים בין 25 $ ליותר מ- $ 3000 לתבנית מותאמת אישית.

שמור על התבנית שלך פשוטה

ערכות נושא רבים של וורדפרס בחינם וגם בפרמיום מגיעים עם מגוון רחב של אפשרויות מושכות כמו גופנים או פונקציוליות או עיצוב דמו מרשים. וודא שאפשרויות העיצוב והתבניות שלך נקיות ופשוטות, כך שיהיה לך קל לתחזק את האתר. חפש מקום לבן רב בדפי פוסט וחדר לתמונות מרשימות חזותית שאינן מסיחות את דעתך מהתוכן שלך. בחר ערכות נושא עם גופנים קלים לקריאה ויכולת התאמה אישית.

בחירת התבנית היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו באתר האינטרנט שלכם. זה אמור להיות קל לשימוש ותחזוקה, והוא צריך לקבל את פני המבקרים עם ניווט אינטואיטיבי ותוכן אטרקטיבי. על ידי התחשבות ביעדי האתר שלך ובסדרי העדיפויות שלך.